PARTNER PORTALU
  • BGK

Kompatybilne wypożyczalnie rowerów

  • GK    29 czerwca 2012 - 15:09
Kompatybilne wypożyczalnie rowerów

Jeden system jest, a drugi ruszy w sierpniu. Stołeczne wypożyczalnie Veturilo i Bemowo Bike będą ze sobą kompatybilne.
Porozumienie w tej sprawie, 29 czerwca, podpisał dyrektor ZTM – Leszek Ruta, zastępca burmistrza Bemowa – Krzysztof Zygrzak oraz prezes spółki Nextbike Polska – Tomasz Wojtkiewicz.

Jak informuje stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego, dzięki temu rozwiązaniu warszawscy cykliści, od sierpnia będą mogli korzystać zarówno z 11 wypożyczalni działających już w dzielnicy Bemowo pod szyldem Bemowo Bike (zlokalizowanych m.in. przy ratuszu oraz na pętlach Stare Bemowo, Nowe Bemowo i przy ul. Połczyńskiej), jak i z 55 wypożyczalni Veturilo, które zostaną uruchomione w sierpniu przez Zarząd Transportu Miejskiego i powstaną w centrum stolicy, na Ursynowie i Bielanach.

Skorzystają na tym miłośnicy jednośladów – będą mieli do dyspozycji większą liczbę punktów i nie będą już ograniczeni terytorialnie do miejsc, w których funkcjonują poszczególne systemy. Rower wypożyczony na Bemowie, będzie można przypiąć do stojaków Veturilo ustawionych np. w centrum, a użytkownicy Veturilo będą mogli zwrócić pojazdy na Bemowie.

Osoby zarejestrowane w jednym systemie, będą mogły bez przeszkód i bez powtórnej rejestracji (wystarczy zaakceptowanie dodatkowego regulaminu) wypożyczać rowery w drugim. Oczywiście pod warunkiem uiszczenia opłat zgodnych z taryfą danego systemu.

Stawki za dwie pierwsze godziny wypożyczenia pojazdu zostaną ujednolicone. Zarówno w przypadku Veturilo, jak i Bemowo Bike pierwszych 20 minut jazdy otrzymujemy gratis. Za kolejne 40 minut wypożyczenia roweru zapłacimy przysłowiową „złotówkę”, a za drugą godzinę – 3 złote.

Różnice w opłatach pojawią się przy dłuższych wypożyczeniach. Za każdą kolejną godzinę jazdy rowerem wypożyczonym na Bemowie trzeba będzie zapłacić 4 złote. W przypadku systemu ZTM, preferującego krótsze podróże – trzecia godzina będzie kosztowała – 5 zł, a czwarta i kolejna – 7 zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.