PARTNER PORTALU
  • BGK

Kompletują system oczyszczania spalin bydgoskiej spalarni

  • AW    27 listopada 2014 - 08:43
Kompletują system oczyszczania spalin bydgoskiej spalarni

Na teren budowy bydgoskiej elektrociepłowni dostarczono pierwszy skruber (fot.mat.pras.)

Na teren budowy bydgoskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych dostarczono skruber, czyli podstawowy element systemu oczyszczania spalin.
Kolejny ważny element systemu oczyszczania spalin bydgoskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych jest już na terenie budowy. Na instalację czeka skruber.

Jak informuje Maciej Federowicz, rzecznik prasowy spółki Pro Natura, która prowadzi budowę ekoelektrociepłowni, dostarczono pierwszy skruber, czyli płuczkę, która jest podstawowym elementem systemu oczyszczania spalin.

W najbliższych dniach odbędzie się jego instalacja. W tym pokaźnych rozmiarów urządzeniu podawany będzie wodny roztwór wodorotlenku sodu odpowiadający za redukcję kwaśnych zanieczyszczeń w spalinach. W skruberze nastąpi również dodatkowe doczyszczanie spalin z pyłów (eliminowane przede wszystkim na filtrze workowym). Każda z dwóch linii technologicznych będzie posiadała swoją oddzielną płuczkę.

Poza skruberem postawione są już quenchery oraz reaktory. W trakcie montażu na miejscu są także filtry workowe.

- Dzięki całemu systemowi oczyszczania spalin instalacja będzie w pełni bezpieczna dla ludzi i środowiska - wyjaśnia Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura. - ZTPOK w Bydgoszczy będzie najnowocześniejszym tego typu zakładem, spełniającym surowe wymogi w zakresie ochrony środowiska - dodaje.

Czytaj też: Bydgoska spalarnia odpadów rozwiąże wiele problemów

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.