PARTNER PORTALU
  • BGK

Kompostowania odpadów roślinnych w Rybniku

  • wer/rybnik.eu    21 listopada 2011 - 20:32
Kompostowania odpadów roślinnych w Rybniku

W Rybniku funkcjonuje miejska kompostownia odpadów roślinnych. Przypomnijmy, że zgodnie z zapisami ustawy o odpadach, na terenie miasta spalanie odpadów roślinnych jest niedopuszczalne.
Kompostownia znajduje się na terenie Zarządu Zieleni Miejskiej w Rybniku.

Odpady przyjmowane są w postaci: świeżej lub wysuszonej trawy, chwastów niekwitnących (bez nasion), liści suchych lub świeżych oraz gałęzi o różnej grubości i różnym stopniu wilgotności.

Wymienione rodzaje odpadów nie mogą być zmieszane z żadnymi odpadami, np. pochodzenia kuchennego czy trwałego (szkło, plastik, metal, odpady mineralne, budowlane itp.).

Przy odbiorze odpadów, pracownicy kompostowni kontrolują, czy są to odpady właściwe, czy też zmieszane. Przy braku zgodności, dostarczający odpady zmieszane ma obowiązek zabrać je ze sobą z terenu kompostowni.

Kompostownia jest czynna w dni robocze od maja do października w godzinach od 9.30 do 16.30, a w okresie zimowym (od listopada do kwietnia) od 6.30 do 13.30.

Poza godzinami otwarcia, w soboty, niedziele oraz święta, odpady przywożone przez mieszkańców Rybnika są przyjmowane do udostępnionego na ten czas kontenera na terenie Zarządu Zieleni Miejskiej.

Kompostowania przyjmuje wymienione rodzaje odpadów od osób fizycznych - będących mieszkańcami Rybnika oraz od firm posiadających decyzje prezydenta miasta (zabierz głos/oceń prezydenta) na prowadzenie działalności w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych z terenu gminy Rybnik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.