PARTNER PORTALU
  • BGK

Komunikacja miejska, kontrole biletów: Branża ochrony przejmuje spółki kontrolujące bilety

  • PulsHR.pl    10 sierpnia 2016 - 21:09
Komunikacja miejska, kontrole biletów: Branża ochrony przejmuje spółki kontrolujące bilety

(fot. wikipedia)

• Spółka RR Security z segmentu ochrony stała się współwłaścicielem spółki Serinus, która specjalizuje się w kontroli biletów komunikacji miejskiej.
• Wcześniej grupa przejęła radomską spółkę Reflex, która odpowiedzialna jest za kontrolę biletów transportu miejskiego w Lublinie.
Serinus to młoda, dynamicznie rozwijająca się spółka wyspecjalizowana w kontroli biletów komunikacji miejskiej. Usługę tę świadczy m.in. w Toruniu i Elblągu. RR Security przejęło w niej połowę udziałów.

- Naszym celem jest stać się mocnym graczem w usługach outsourcingowych, więc – poza stałym i dynamicznym rozwojem ochrony, która jest podstawową działalnością grupy – poszerzamy też udział innych segmentów. Wśród nich największy potencjał dostrzegamy w usługach kontroli biletów, jaką spółki z naszym udziałem świadczą dla przedsiębiorstw transportu publicznego należących do polskich samorządów – mówi Rafał Luboiński, prezes grupy RR Security.

Serinus z coraz lepszymi wynikami

Serinus pozostaje firmą z osobnym zarządem, w którym zasiadają osoby z dużym doświadczeniem w tym rodzaju usług outsourcingowych. 43 zatrudnione w spółce osoby, od początku 2015 r. zajmują się kontrolą biletów miejskiego transportu w Toruniu, a od kwietnia tego roku - w Elblągu.

- Z roku na rok nasze wyniki są coraz bardziej zadowalające, co z pewnością daje większą korzyść każdemu z samorządów, dla których świadczymy usługę kontroli biletów. Poza tym to spora oszczędność dla miejskich przedsiębiorstw transportowych. Nie muszą angażować własnych pracowników do realizacji tej – bądź co bądź – niełatwej usługi – mówi Waldemar Ronewicz, prezes spółki Serinus.

I dodaje, że pozyskanie nowego udziałowca, jakim jest RR Security pozwoli kierowanej przez niego firmie na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój.

- Stajemy do coraz większej liczby przetargów na tę usługę w innych miastach i jesteśmy przekonani, że wkrótce nawiążemy współpracę z kolejnymi samorządami miejskimi, tym bardziej, że członkowie zarządu Serinusa mają już na tym polu znaczące doświadczenia – podsumowuje Ronewicz.

Cały artykuł czytaj na PulsHR.pl.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.