PARTNER PORTALU
  • BGK

Komunikacja miejska Poznań, karta PEKA: Tańsze bilety za punkty

  • AT    18 grudnia 2015 - 14:56
Komunikacja miejska Poznań, karta PEKA: Tańsze bilety za punkty

Punkty można zbierać od 16 grudnia, natomiast wykorzystywać - od 1 stycznia 2016 roku (fot.poznan.pl)

Doładowujesz regularnie kartę PEKA? Masz szansę na zniżki. Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu uruchomił Program Premiowy umożliwiający zbieranie punktów i wykorzystanie ich przy zakupie, w promocyjnej cenie, biletów okresowych.
Program Premiowy został wprowadzony do taryfy zarządzeniem prezydenta Poznania. Punkty można zbierać od 16 grudnia, natomiast wykorzystywać - od 1 stycznia 2016 roku.

Każdy pasażer może wziąć udział

Z Programu Premiowego może korzystać każdy pasażer posiadający imienną kartę PEKA (albo zaadaptowaną do systemu PEKA kartę ELS, czy ELD). Na koncie klienta zbierane są punkty zdobywane automatycznie przy zakupie biletów okresowych oraz doładowań tPortmonetki.

Aby wziąć udział w Programie Premiowym wystarczy podpisać stosowną zgodę. Użytkownicy karty PEKA mogą ją złożyć na piśmie w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZTM; pobrane ze strony www.ztm.poznan.pl lub www.peka.poznan.pl oświadczenie można też wypełnić i przesłać na adres ZTM pocztą (ul. Matejki 59, 60-770).

Użytkownicy mogą też wykorzystać internet. Wystarczy uaktywnić właściwą opcję na swoim koncie na portalu www.peka.poznan.pl - w takim wypadku wizyta w POK nie będzie już konieczna.

Zdobywanie punktów jest możliwe przy zakupie biletów okresowych o okresie ważności od 30 dni (z wyłączeniem biletów specjalnych) oraz doładowaniu tPortmonetki kwotą co najmniej 50 zł (jednorazowo). W przypadku dokonywania zakupu przez Internet liczba otrzymywanych punktów jest wyższa niż przy korzystaniu z pozostałych kanałów sprzedaży.

Ile punktów i za co?

* zakup Biletu Okresowego (trasowanego lub na sieć) lub Biletu Metropolitalnego w Punktach Obsługi Klienta (POK), Punktach Sprzedaży Biletów (PSB) i biletomatach - 150 pkt za każde 30 dni ważności biletu okresowego;

* zakup Biletu Okresowego (trasowanego lub na sieć) lub Biletu Metropolitalnego przez stronę internetową www.peka.poznan.pl - 200 pkt za każde 30 dni ważności biletu okresowego;

* doładowanie konta tPortmonetki w POK, PSB i biletomatach - 50 pkt za doładowanie w kwocie 50-300 zł;

* doładowanie konta tPortmonetki przez stronę internetową www.peka.poznan.pl - 65 pkt za doładowanie w kwocie 50-300 zł.

Tańsze bilety w Programie Premiowym

Po uzbieraniu odpowiedniej liczby punktów pasażer uzyskuje możliwość zakupu Biletów w Programie Premiowym (występujące w dwóch głównych wariantach: dla osób posiadających uprawnienia do Biletu Metropolitalnego oraz dla osób nieposiadających takiego uprawnienia - tabela poniżej) oraz rabatu przy doładowaniu tPortmonetki. Bilety takie dostępne są w Punktach Obsługi Klienta, a ich cena jest o ok. 5 proc. niższa niż cena ich odpowiedników w regularnej taryfie.

Zniżka przy zakupie z wykorzystaniem uzyskanych punktów dotyczy biletów 90-, 180- i 366-dniowych na sieć. Progi do uzyskania zniżki:

* 450 pkt dla biletu 90-dniowego;

* 900 pkt dla biletu 180-dniowego;

* 1800 pkt dla biletu 366-dniowego;

* 300 pkt dla doładowania tPortmonetki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.