PARTNER PORTALU
  • BGK

Komunikacja miejska w Krakowie znowu płatna

  • PTWP - PortalSamorzadowy.pl    3 stycznia 2016 - 14:39
Komunikacja miejska w Krakowie znowu płatna
Przywrócenie płatnej komunikacji nastąpiło 3 stycznia 2016 r. od godziny 00:00 (fot. Jakubhal/wikipedia/GFDL)

W związku z zarejestrowaną poprawą jakości powietrza na obszarze Krakowa, odwołano usługi darmowych przejazdów środkami komunikacji publicznej (w tym autobusowej i tramwajowej) na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego - poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Krakowa.
Przywrócenie płatnej komunikacji nastąpiło 3 stycznia 2016 r. od godziny 00:00. W przypadku wzrostu średniego pomiaru dobowego, stężeń pyłów PM 10 powyżej ustalonej normy, jednostki odpowiedzialne za realizację usługi darmowej komunikacji publicznej oraz Biuro Prasowe UMK, będą informować o tym fakcie, w kolejnych dniach, poprzez odpowiednie komunikaty ogłaszane w przedziale godzinowym pomiędzy godziną 17 i 18.30.

Niezależnie od powyższego, Biuro zwraca się z prośbą o weryfikowanie na stronie internetowej
WIOŚ w Krakowie, aktualnych stanów stężeń dobowych pyłów PM 10 i ewentualne podjęcie
adekwatnych środków zapobiegawczych.

Darmowe przejazdy będą wprowadzone ponownie, jeśli dobowe stężenie zanieczyszczeń pyłowych mierzone o godz. 16 i uśrednione z trzech stacji pomiarowych w Kurdwanowie, Nowej Hucie i przy al. Krasińskiego przekroczy 150 mikrogramów na metr sześc. lub jeśli na jednej z tych stacji przekroczy 200 mikrogramów na metr. sześc.

Z darmowej komunikacji miejskiej mogą korzystać osoby legitymujące się dowodem rejestracyjnym i tyle towarzyszących im osób, ile miejsc siedzących jest w aucie. To rozwiązanie ma skłonić kierowców do pozostawienia samochodów w domu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.