PARTNER PORTALU
  • BGK

Komunikacja w Kraju Kwitnącej Wiśni

  • AZA    7 grudnia 2010 - 19:31
Komunikacja w Kraju Kwitnącej Wiśni

Do końca roku, na Węźle Komunikacyjnym Młociny, można oglądać niezwykłą wystawę fotograficzną. Niezwykłą, gdyż pokazującą komunikację miejską w egzotycznej dla większości warszawiaków Japonii. Autorem zdjęć jest pochodzący z Lublina Jacek Jurczyński.
W swoich pracach autor chciał zatrzymać czas i pokazać, że droga, którą codziennie pokonują tysiące mieszkańców Tokio czy Kioto jest pełna piękna. Piękna, które niestety bardzo łatwo przegapić w pośpiechu, zgiełku i szumie wielkiej metropolii. Czy mu się to udało? Warszawiacy mogą się o tym przekonać sami.

Jacek Jurczyński swoją przygodę z fotografią zaczął kilka lat temu. Pierwszym jego aparatem był niewielki, cyfrowy kompakt, którym – jak twierdzi – „pstrykał” bardzo dużo zdjęć, z których jednak żadne nie utkwiło dłużej w pamięci. Z czasem nauczył się oszczędniej używać spustu migawki. Ulubionym otoczeniem, w którym robi zdjęcia jest przestrzeń miejska, w której spędza praktycznie każdy dzień.

Wiele jego zdjęć powstało w drodze do i z pracy. W latach 2006 – 2009 kilkakrotnie przebywał w Japonii fotografując ulice, stacje metra, kolejki oraz ludzi. Zdjęcie stacji kolejowej w Kioto zdobyło w 2009 roku nagrodę Founder's Choice Award przyznaną przez Infinity Art Gallery.

Po powrocie z Japonii stara się na zdjęciach pokazać również komunikację warszawską. Jego projekt „warszawski” powstaje dzięki wsparciu ze strony ZTM.

Więcej zdjęć autora można zobaczyć na jego stronie internetowej pod adresem http://www.jacekjurczynski.com
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.