PARTNER PORTALU
  • BGK

Komunikacyjne zmiany w Wodzisławiu Śląskim

  • GK    4 stycznia 2013 - 12:40
Komunikacyjne zmiany w Wodzisławiu Śląskim

Od 1 stycznia w Wodzisławiu Śląskim obowiązują komunikacyjne zmiany. To następstwo wystąpienia miasta z Międzygminnego Związku Komunikacyjnego.
Na czym polegać będą zmiany? Przede wszystkim na wprowadzeniu wodzisławskiej komunikacji wewnętrznej. Wodzisławian będą obsługiwać 4 miejskie linie komunikacyjne oraz 8 linii MZK, w tym linia E3.

Ilość wodzisławskich linii i nowy schemat komunikacyjny zaproponowane zostały przez specjalistyczną firmę, która we wrześniu zbadała potrzeby komunikacyjne mieszkańców Wodzisławia.

Dokonane analizy posłużyły do opracowania koncepcji nowego systemu komunikacji i pozwoliły określić najbardziej optymalne relacje kierunków podróży. Ankieterzy wykonali pomiary ilości pasażerów w autobusach komunikacji miejskiej w granicach miasta.

Firma wykonała analizę przeprowadzonych badań, wstępnego projektu proponowanego przez urząd miasta oraz uwag nadesłanych przez mieszkańców w ramach konsultacji. Na podstawie uzyskanych wyników autorzy opracowania przygotowali koncepcję systemu komunikacji miejskiej, dostosowanego do potrzeb przewozowych mieszkańców.

Układ ten składa się ze wspomnianych już 4 linii oznaczanych literowo: A, B, C, D.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.