PARTNER PORTALU
  • BGK

Kończy się budowa bydgoskiej spalarni

  • bad    27 sierpnia 2015 - 16:19
Kończy się budowa bydgoskiej spalarni

Od dawna widoczna jest już pełna sylwetka Zakładu z efektowną elewacją. Fot. Pronatura.

Od dawna widoczna jest już pełna sylwetka bydgoskiej ekoelektrociepłowni z efektowną elewacją. Imponujących rozmiarów zakład jest wizytówką Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
- Ekoelektrociepłownia jest zlokalizowana na działce spółki ProNatura, położonej na wcześniej zdegradowanych terenach poprzemysłowych w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. W analizie wielokryterialnej to miejsce zostało wskazane jako najkorzystniejsze – wyjaśnia Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura.

Spalarnia ma zwiększy bezpieczeństwo energetyczne

– Od dawna widoczna jest już pełna sylwetka Zakładu z efektowną elewacją. Jej kolorystyka wpisuje się w otaczającą działkę zieleń sąsiedniego lasu. Ekologia to w końcu funkcjonowanie w zgodzie z otaczającą nas przyrodą. Odbieramy także liczne głosy uznania od podmiotów zlokalizowanych na terenie BPPT – dodaje K. Mikołajski.

– Inwestorzy Parku liczą, że uruchomienie ekoelektrociepłowni przyczyni się do zwiększenia ich bezpieczeństwa energetycznego – twierdzi Andrzej Półgrabski, prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. – BPPT to jeden z największych parków przemysłowo-technologicznych w Polsce. Cieszymy się, że ta ważna dla bydgoszczan inwestycja ProNatury jest realizowana na tym terenie. Jest ona dobrą wizytówką dla osób odwiedzających Park – podsumowuje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.