PARTNER PORTALU
  • BGK

Koniec kłopotów Pesy

  • PAP/AT    26 października 2017 - 07:12
Koniec kłopotów Pesy
Pesa Bydgoszcz dostanie kredyt (fot.pesa.pl)

Rosną szanse Pesy na wyjście z finansowych tarapatów. Banki porozumiały się w sprawie udzielenia firmie kredytu i wkrótce mają to oficjalnie ogłosić.
Banki wkrótce ogłoszą porozumienie w sprawie 200 mln zł pożyczki dla spółki Pesa. Wiosną ma zostać dokapitalizowana, np. przez inwestorów z Chin lub Hiszpanii - pisze "Puls Biznesu".

"Rosną szanse Pesy na wyjście z finansowych tarapatów. Banki porozumiały się w sprawie udzielenia jej 200 mln zł kredytu i wkrótce mają to oficjalnie ogłosić. Pieniądze będą pochodzić z PKO BP, który jest liderem konsorcjum, oraz Pekao, Banku Gospodarstwa Krajowego, Raiffeisena, BZ WBK i w mBanku" - czytamy w dzienniku. Na gwarancje kontraktowe zgodził się także PZU.

Kredyt ma być pierwszym krokiem w restrukturyzacji bydgoskiej spółki. Zapewni jej przetrwanie do momentu, aż pojawią się nowi inwestorzy. Potencjalnie brane są pod uwagę firmy z Hiszpanii oraz Chin. Jak informuje "PB", w najbliższych dniach do Polski mają przyjechać w tej sprawie dwie delegacje.

Kto dokładnie kupi akacje Pesy, wyjaśni się wiosną przyszłego roku - czytamy w dzienniku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • C.N., 2017-10-27 09:43:39

    Życzę bydgoskiemu zakładowi wszystkiego najlepszego, bo mało mamy takich polskich firm, oby wszystko się dobrze ułożyło.