PARTNER PORTALU
  • BGK

Koniec oferty „Wspólny przejazd” i „Wspólny bilet”

  • ZWI    18 kwietnia 2013 - 10:50
Koniec oferty „Wspólny przejazd” i „Wspólny bilet”

PKP Intercity i Przewozy Regionalne wycofały się z oferty „Wspólny przejazd” i „Wspólny bilet”. W związku z tym te oferty nie obowiązują również w Kolejach Mazowieckich.
Oferta „Wspólny przejazd" była stosowana przez spółki: Przewozy Regionalne, PKP Intercity, Spółkę KM i SKM w Trójmieście od 2006 r. Wraz z tą ofertą obowiązywała także oferta „Wspólny bilet", na podstawie której podróżny, korzystający z przejazdu pociągami maksymalnie trzech przewoźników, otrzymywał jeden bilet.

- Jednakże PKP Intercity i Przewozy Regionalne wycofały się z dalszego stosowania ww. ofert. W związku z powyższym utrzymanie ich stało się bez-zasadne również dla Spółki KM. To oczywiście wielka strata dla podróżnych, jednak bez udziału innych przewoźników Koleje Mazowieckie nie mogą samodzielnie utrzymywać przedmiotowych ofert - mówi Dariusz Grajda, dyrektor handlowy, członek zarządu spółki KM.

Wycofanie się ze stosowania ofert „Wspólny bilet" oraz „Wspólny przejazd" przez ich uczestników oznacza, że pasażerowie korzystający z przejazdów pociągami spółek PKP Intercity, Przewozy Regionalne, PKP Szybka Kolei Miejska w Trójmieście oraz Koleje Mazowieckie nie mogą dłużej podróżować na jednym bilecie pociągami tych przewoźników.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • OBYWATEL , 2013-04-18 20:16:12

    TOTALNY POLSKI " (...) " --POD WODZA MINISTRA NOWAKA , ORAZ PREZESA - KARNOWSKIEGO / BANKOMATA/ Z PKP !!!!!!!!!!! PYTAM ; CZY KOLEJE -PKP - JEST DLA SPOŁECZEŃSTWA ??? , CZY OBYWATELE POLSCY SA DLA PKP !!! BO CI Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ --POCIAGAMI N...IE PODRÓŻUJĄ --- DLA NICH SĄ AUTOSTRADY I LIMUZYNY RZĄDOWO - SEJMOWE !!!!!!!!!!! PKP - KOLEJ TO MA BYĆ JEDEN ORGANIZM TRANSPORTOWY !!! A , NIE OD GRANICY WOJEWÓDZTWA DO GRANICY !!!!!!  rozwiń
  • JadekMordek, 2013-04-18 20:02:39

    Wspólny bilet - to tylko w Polsze się nie uda. Podzielcie te koleje na jeszcze mniejsze spółki kolejowe np.otwocka, świderska, międzyleska, falenicka, wawerska, itd. Przybędzie prezesów. Gdzieś trzeba zatrudnić byłych posłów. Ile spółek kolejowych tyle biletów i przesiadek. Urozmaicenie. W innym kra...ju nad Dunajem po przyjeździe koleją do stolicy można było na tym samym bilecie dojechać do domu. Bilet komunikacji miejskiej był i być może jest nadal ważny np. 1 godzinę po skasowaniu. Można jechać w jednym kierunku z przesiadkami (mógł to być autobus, tramwaj metro, szybka kolej). Mieszkałem tam kilka lat i nie mogłem się nadziwić, że tam się wszystko opłaca a tu w priwislinkim kraju nie. To nie jest moja Polska. To nie znaczy, że tam nie ma problemów.  rozwiń