PARTNER PORTALU
  • BGK

Koniec sądowego sporu o spalarnię w Gdańsku. Wiemy komu przypadnie kontrakt

  • wnp.pl (TE)    18 stycznia 2018 - 16:39
Koniec sądowego sporu o spalarnię w Gdańsku. Wiemy komu przypadnie kontrakt
fot.PTWP

Sąd odrzucił skargę EEW Energy from Waste dotyczącą wyników postępowania na wykonawcę inwestycji. Oznacza to, że kontrakt w formule partnerstwa publiczno-prywatnego na budowę i 25-letnią eksploatację zakładu ostateczne trafi do konsorcjum Astaldi.
- Ten wyrok oznacza ostateczne zamknięcie wszelkich procedur przetargowych związanych z wyborem podmiotu, który zaprojektuje, zbuduje, a następnie będzie eksploatował gdańską spalarnię odpadów - poinformowała portal wnp.pl Iwona Bolt, rzecznik Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku - komunalnej spółki, będącej inwestorem spalarni.

Dodała, że obecnie w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej trwa ocena merytoryczna wniosku o dofinansowanie projektu z funduszy europejskich.

- Przeszliśmy już pomyślnie ocenę formalną oraz ocenę merytoryczną pierwszego stopnia. Czekamy na decyzję o przyznaniu dofinansowania z NFOŚiGW na realizację projektu, będzie także przesłanką do zakończenia kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych - wskazała rzecznik.

- Mamy nadzieję, że kontrola potrwa nie dłużej niż miesiąc. Jednak należy mieć na uwadze, że obie sprawy, tj. decyzja NFOŚiGW oraz decyzja Prezesa UZP są ze sobą powiązane. Liczymy na to, że wszystkie formalności związane z uruchomieniem tego projektu, w tym m.in. umowę z wykonawcą, zamkniemy w pierwszym kwartale tego roku - podkreśliła.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.