PARTNER PORTALU
  • BGK

Koniec turbulencji nad lotniskiem

  • KB    8 kwietnia 2010 - 09:49
Koniec turbulencji nad lotniskiem

Trójstronne porozumienie określające zasady funkcjonowania lotniska w Masłowie podpisano wczoraj w świętokrzyskim urzędzie marszałkowskim.
Sygnatariuszami dokumentu są przedstawiciele Aeroklubu Polskiego, Kieleckiego, spółki Lotnisko Kielce oraz samorządu województwa – marszałek Adam Jarubas oraz wicemarszałek Zdzisław Wrzałka.

Zgodnie z ustaleniami zarządzającym lotniskiem został Aeroklub Polski, głównym użytkownikiem Aeroklub Kielecki, zaś za sprawy związane z opieką nad infrastrukturą odpowiadała będzie spółka Lotniska Kielce. Wszystkie kwestie sporne, które mogą wyniknąć w trakcie działalności lotniska rozstrzygać będzie Aeroklub Polski.

Jak poinformował podczas wczorajszej konferencji prasowej marszałek Adam Jarubas - to ramowe porozumienie, określające role sygnatariuszy  pozwoli uniknąć sytuacji kryzysowych,  jak choćby ta z początku marca, gdy wstrzymano loty na jedynym w regionie lotnisku. Wadliwą umowę z 2005 roku, zastąpiono nowym dokumentem, który dokładnie określa kto decyduje o startach i lądowaniach w Masłowie.

Podczas spotkania marszałek wspomniał także o planach inwestycyjnych na lotnisku, m.in. wydłużeniu pasa startowego o 120 metrów w kierunku wschodnim, powiększeniu drogi bezpieczeństwa o 90 metrów, a także zainstalowaniu nowego oświetlenia.

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na przygotowanie dokumentacji rozbudowy lotniska. Marszałek Adam Jarubas wyraził nadzieję, że pierwsze prace uda się przeprowadzić jeszcze w tym roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: