PARTNER PORTALU
 • BGK

Koniec z paleniem śmieci w piecu

 • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki    19 listopada 2012 - 08:50
Koniec z paleniem śmieci w piecu

Od poniedziałku, strażnicy miejscy i urzędnicy będą wchodzić do domów i sprawdzać, czym łodzianie palą w piecach.
Upoważnienia do przeprowadzania kontroli na terenie miasta, wręczy swoim podwładnym prezydent Hanna Zdanowska - pisze „Dziennik Łódzki".

Otrzyma je 40 funkcjonariuszy straży miejskiej i urzędników wydziału ochrony środowiska i rolnictwa. Strażnicy, razem z urzędnikami WOŚiR będą chodzić na patrole, by wytropić tych, którzy palą śmieciami w swoich piecach. Grozi za to mandat od 50 do 500 zł.

Czytaj też: Stan powietrza niezadowalający

Kontrolerzy sprawdzą też m.in. selektywną zbiórkę odpadów oraz czy mieszkańcy mają umowy na ich wywóz. Za ich brak, także grożą mandaty.

Ci, którzy nie mają umowy na wywóz śmieci, są w pierwszej kolejności podejrzewani o spalanie odpadów a nawet tworzenie dzikich wysypisk - informuje „Dziennik Łódzki".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (10)

 • pllo, 2012-11-23 14:02:10

  Może niejako przy okazji w ramach programu wzrostu dzietności rodzin który to jak wiemy jest ostatnio ważnym problemem spędzającym sen z oczu najwyższych władz oraz prostej oszczędności zobligować strażników do dopilniowania na miejscu w kontrolowanych domach przy okazji kontroli palenisk skontrolow...ali również częstość prokreacji bo co to za Polak co własnych dzieci nie chce mieć. Kto będzie w niedalekiej przyszłośći na tych strażników łożył. Wieku emerytalnego w nieskończoność wydłużać się nie da. A tak szybki numerek pod okiem władz i dwa problemy z głowy. Ekologia i prokreacja  rozwiń
 • glewski, 2012-11-23 10:53:36

  Ja i ona - w zupełności się zgadzam i popieram. Sam palę byle czym, bo zarabiam polskie "1500" i nie stać mnie na węgiel o cenach wyśrubowanych przez zmowę Kampanii Węglowych!!! Gdzie jest CBA i NIK???
 • Ja i ona, 2012-11-20 11:37:29

  Urżędasy myśla jak za okupacji przez Cara Wszechrusi i ZSRR - że ukazami i przymusem oraz wszechobecną kontrolą mozna osiągnąc wszystko. A prawda jest taka, że najlepiej to rozsądku trafia się przez kieszeń. Obnizyć akcyze na opał, zmniejszyć opłatę marszałkowska od smieci i nikomu nie będzie się ...chcialo palić smieciami. Nikt nie spala smieci dlatego, że ma taką zlą wole, ale dlatego, że wymusza to sytuacja ekonomiczna....  rozwiń