Koniec zsypów na śmieci w wieżowcach?

  • PAP/Dziennik Polski
  • 16-03-2013
  • drukuj
Wyższe opłaty za wywóz śmieci czy zamknięcie zsypów na klatkach schodowych wieżowców. Taki problem będą musiały rozstrzygnąć spółdzielnie mieszkaniowe.
Koniec zsypów na śmieci w wieżowcach?

Jka informuje "Dziennik Polski", nowe zasady gospodarowania odpadami zakładają, że osoby segregujące śmieci będą płacić za ich odbiór nawet o połowę mniej od mieszkańców, którzy wszystko wyrzucają do jednego pojemnika. Taka zmiana w przepisach zacznie obowiązywać od początku lipca i może oznaczać koniec zsypów w wieżowcach.
 
"Mieszkańcom wysokich budynków chcemy przedstawić dwie propozycje. Pierwsza jest taka, że lokatorzy wyrzucają śmieci tak jak obecnie. Druga, że segregują, płacą mniej, ale my zamykamy zsypy. Zaś oni zjeżdżają na dół, aby wrzucić odpady do pojemników" - mówi Marek Lorenc, prezes SM "Czyżyny" w Krakowie.

Czytaj też: Spółdzielnie niezgodne ws. opłaty śmieciowej

Za zamknięciem zsypów przemawiają też względy sanitarne i bezpieczeństwa. To właśnie z tego powodu w nowych wieżowcach się ich nie buduje - w budynkach nie ma źródła zanieczyszczeń, nieprzyjemnego zapachu i zagrożenia pożarem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ta ustawa jest - opracowana przez " debili" - a zatwierdzona przez trochę mniej rozgarniętych !! ONI JUZ NIE MIESZKAJA W BLOKACH , TYLKO W APARTAMENTACH I ZAGRODACH !!! TOTALNY IDIOTYZM !! SEGREGOWANE ŚMIECI ZWOZIĆ Z 15 PIĘTRA!! JAKI BYŁ JEJ SENS --?? CE...L WIADOMY -- ZYSKI DLA GMINY !!! HA ---DLA SWOICH URZĘDASÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!11 A , SŁOIKI W BLOKACH -- BĘDA ŚMIECI ZOSTAWIAĆ NA KLATKACH SCHODOWYCH / JUŻ TERAZ TO CZYNIĄ / !! PYTAM ---GDZIE SĄ TE BUDOWANE SORTOWNIE ŚMIECI I SPALARNIE Z FUNDUSZY EUROPEJSKICH ????? GRONKIEWICZ-GDZIE JEST ROZBUDOWA SPALARNI ???? OD CZTERECH LAT --ZERO !!!!! PLATFORMA OBURZONYCH -- TA USTAWA NIE MA PRAWA WEJŚĆ W ŻYCIE !!!!! rozwiń

lokator, 2013-03-18 14:04:40 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE