PARTNER PORTALU
  • BGK

Konieczny remont dworca PKP w Kielcach

  • PAP    6 maja 2011 - 21:19

Posłanki PiS Beata Kempa i Maria Zuba apelują do ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka o modernizację 40-letniego dworca PKP w Kielcach. Według rzecznika PKP S.A., remont kolejowego centrum obsługi pasażera w Kielcach będzie możliwy w przyszłym roku.
"W celu poprawy warunków podróżowania konieczna jest całościowa modernizacja kieleckiego centrum obsługi pasażera, czyli budynku dworca kolejowego, peronów oraz przejścia podziemnego" - napisały świętokrzyskie posłanki PiS do szefa resortu infrastruktury, w interpelacji udostępnionej w piątek mediom.

Przebudowa "niefunkcjonalnego i nieestetycznego" dworca w Kielcach powinna być inwestycją pierwszoplanową w obrębie infrastruktury kolejowej w regionie - przekonywały obie parlamentarzystki na konferencji prasowej zorganizowanej na placu przydworcowym.

- Gruntowna modernizacja kieleckiego dworca kolejowego planowana jest na 2012 rok - powiedział rzecznik PKP Łukasz Kurpiewski. Według niego, do końca tego półrocza zarząd PKP wystąpi z odpowiednią dokumentacją o dofinansowanie tej inwestycji z budżetu państwa.

Rzecznik dodał, że podjęto rozmowy z prezydentem Kielc oraz marszałkiem województwa w sprawie ogłoszenia przez samorządy konkursu architektonicznego, dotyczącego przekształcenia nieatrakcyjnej sylwetki dworca PKP w Kielcach w budowlę o ładnym wyglądzie.

W resortowym programie modernizacji dworców PKP jest 70 obiektów. Realizacja programu jest możliwa dzięki przeprowadzonej przez koalicję PO-PSL zmianie prawa, która pozwala kierować na tego typu inwestycje pieniądze z budżetu państwa - zaznaczył rzecznik Ministerstwa Infrastruktury Mikołaj Karpiński. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.