PARTNER PORTALU
  • BGK

Konstantynów Łódzki będzie przyłączony do łódzkiej sieci ciepłowniczej

  • PAP/AT    24 lutego 2016 - 14:42
Konstantynów Łódzki będzie przyłączony do łódzkiej sieci ciepłowniczej

Do października tego roku ma być zbudowany ciepłociąg łączący oba systemy ciepłownicze oraz wykona stacja obniżania ciśnień (fot.PTWP)

• Konstantynów Łódzki przyłączony zostanie do łódzkiej sieci ciepłowniczej.
• Inwestycję zrealizują konstantynowskie Przedsiębiorstwo Komunalne oraz przedsiębiorstwo energetyczne - Veolia Energia Łódź.
Jak poinformował rzecznik prasowy w konstantynowskim magistracie Bernard Cichosz pierwsze dostawy ciepła planowane są w sezonie grzewczym 2016/2017. Przypomniał, że do tej pory ciepło do budynków dostarczane było z miejscowej oraz z małej osiedlowej kotłowni. Zwrócił też uwagę, że łódzka sieć ciepłownicza jest drugą, co do wielkości w kraju.

Do października tego roku ma być zbudowany ciepłociąg łączący oba systemy ciepłownicze oraz wykona stacja obniżania ciśnień (SOC). Ciepłociąg o średnicy 250 mm będzie liczyć ok. 4,6 km, o średnicy 40 mm ok. 1,4 km, a jego trasa będzie przebiegać przez obszar Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej tj. wzdłuż ulic: Innowacyjnej, Przemysłowej i dalej przez Krótką w Konstantynowie Łódzkim wzdłuż rzeki Łódki, przez Łaską i wzdłuż Kilińskiego do istniejącej kotłowni Przedsiębiorstwa Komunalnego Gminy Konstantynów Łódzki.

Prezes Veolii Energii Łódź Andrzej Szymanek przyznał, że przyłączenie Konstantynowa Łódzkiego do łódzkiej sieci ciepłowniczej jest jedną z kluczowych inwestycji firmy. Zwrócił uwagę, że firma pierwszy raz wychodzi z siecią poza lokalny rynek Łodzi.

Z kolei zdaniem burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza przyłączenie miasta do łódzkiej sieci ciepłowniczej umożliwi kolejne obniżenie ceny ciepła.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.