PARTNER PORTALU
  • BGK

Konsultacje ws. odpadów w Szczecinie

  • AT    17 września 2012 - 18:41
Konsultacje ws. odpadów w Szczecinie

Szczecin rozpoczyna konsultacje społeczne w sprawie nowej gospodarki odpadami. W tym celu rusza specjalna strona internetowa, na której można opowiedzieć się za jedną z trzech metod naliczania opłat za wywóz śmieci, skorzystać z kalkulatora opłat i zapoznać się z projektami uchwał.
- Prezydent Szczecina zaprosił mieszkańców do włączenia się w dyskusję na temat nowego systemu gospodarki odpadami. Konsultacje w tej sprawie potrwają do 18 października br. Następnie odbędzie się specjalna sesja rady miasta poświęcona tylko temu tematowi - podaje szczeciński magistrat.

Czytaj też: Narasta problem dzikich wysypisk

W ubiegłym roku Sejm przyjął ustawę, która zobowiązuje gminy odbierania obowiązku i zagospodarowania odpadów komunalnych. Zmienia się również sposób naliczania opłat.

Według nowych zasad nie będzie opłat za wywóz odpadów firmie wywozowej, ale bezpośrednio gminie, która w drodze uchwały określi stawki. Nowe zasady ruszą 1 lipca 2013 roku.

Czytaj też:  Wyrzucanie śmieci do lasu będzie nieopłacalne

Szczecin, tak jak i inne gminy musi wypracować racjonalny system naliczania opłat za wywóz śmieci, w oparciu o jedną z kilku możliwości, które wskazuje ustawa. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące nowych zasad są na stronach: www.odpady2013.egos.pl oraz www.egos.pl

- Przed podjęciem decyzji o wyborze metody naliczania opłat prezydent Szczecina zwrócił się do mieszkańców z prośbą o włączenie się do dyskusji na ten temat - infmormuje urząd.

Na stronie internetowej www.konsultuj.szczecin.pl znajdują się trzy wersje projektu uchwały dotyczącego obliczania stawki za wywóz śmieci: od metrów kwadratowych mieszkania, od zużycia wody i od liczby mieszkańców w gospodarstwie domowym. N

a stronie znajdują się również kalkulatory opłat, dzięki którym można policzyć, ile wyniosą opłaty za śmieci przy danej metodzie. Każdy z mieszkańców może opowiedzieć się za konkretną metodą i oddać na nią swój głos.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.