PARTNER PORTALU
  • BGK

Kontrakt na kanalizację

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    8 czerwca 2010 - 12:03
Kontrakt na kanalizację

Trwa rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej prowadzona w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej w aglomeracji Ostrowiec Świętokrzyski” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, poinformował Urząd Miasta.
Podpisano szósty z dziewięciu kontraktów, obejmuje on przebudowę magistrali wodociągowej w mieście.

Podstawowym celem projektu jest uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie ostrowieckiej aglomeracji i dostosowanie stanu infrastruktury do wymogów Unii Europejskiej oraz wymagań w zakresie ochrony środowiska.

W siedzibie Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Ostrowcu Świętokrzyskim podpisano akt umowy na realizację kontraktu nr 6 opatrzonego nazwą „Przebudowa magistrali wodociągowej”. Umowa opiewa na kwotę 2 mln 286 tys złotych.

- Wykonawcą inwestycji została spółka Hydro-Bielsko z Bielska-Białej, która wygrała przetarg rozstrzygnięty 22 kwietnia. Przystąpiły do niego cztery firmy. Kontrakt nr 6 przewiduje przebudowę magistrali wodociągowej od Ujęcia Wody „Kąty Denkowskie” do ulicy Samsonowicza. Termin zakończenia prac wyznaczono na koniec lipca 2010 r. – poinformował prezes MWiK Zdzisław Foremniak, cytowany w komunikacie Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Cały projekt pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki wodno ściekowej w aglomeracji Ostrowiec Świętokrzyski” powinien być ukończony w terminie do 30 czerwca 2013 roku. Jego całkowity koszt wynosi 71 mln 330 tys. złotych.

- Gmina Ostrowiec Świętokrzyski, a właściwie MWiK jako bezpośredni beneficjent może liczyć na ponad 42 miliony 437 tys. zł dofinansowania – przypomniał prezydent miasta Jarosław Wilczyński.

Łącznie projekt przewiduje budowę 25 km kanalizacji sanitarnej na osiedlu Gutwin oraz w rejonie trzech ulic, a także przebudowę oczyszczalni ścieków i budowę pierwszego etapu dwukilometrowej magistrali wodociągowej od Ujęcia Wody „Kąty Denkowskie” do ulicy Samsonowicza. W ramach projektu przewiduje się realizację dziewięciu kontraktów, w tym sześciu na roboty budowlane oraz trzech na usługi. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.