PARTNER PORTALU
  • BGK

Kontrakty za ponad 20 mln zł

  • wnp.pl (Dariusz Malinowski)    29 marca 2010 - 17:26

Grupa Atrem podpisała dzisiaj umowy ze spółką Wamar na prace z zakresu aparatury kontrolno-pomiarowej oraz prace teletechniczne i elektryczne przy modernizacji Stacji Uzdatniania Wody (SUW) Mosina koło Poznania.
Łączna wartość kontraktów to 21,5 mln zł netto, z czego 11,7 mln zł przypadnie Atremowi, a 9,8 mln zł jego spółce zależnej Contrast. Prace potrwają do sierpnia 2015 r.

Atrem odpowiedzialny będzie za projektowanie i instalację systemów bezpieczeństwa i przeciwpożarowych, telewizji przemysłowej, instalacji telefonicznej, a także montaż kabli światłowodowych. Contrast wykona prace elektryczne dotyczące m.in.: montażu rozdzielni, oświetlenia i wyposażenia stacji transformatorowej.

Całkowity koszt modernizacji SUW Mosina, za którą odpowiada lider konsorcjum - Hydrobudowa 9 to ponad 217 mln zł. Po zakończeniu prac wydajność obiektu, który zapewnia czystą wodę dla aglomeracji poznańskiej zwiększy się o 50%, ze 100 tys. m3 do 150 tys. m3.

Grupa Atrem prowadzi już kilka projektów związanych z infrastrukturą wodociągową. Modernizowała niedawno ujęcie wody w Promienku gm. Pobiedziska oraz system zasilania w wodę Łodzi, a także modernizuje układy zdalnego sterowania, pomiarów jakości wody w systemie on - line oraz wizualizacji technologicznych i towarzyszących w stacji uzdatniania wody w Wieliszewie. Zbudowała telemetryczny system zarządzania zaopatrzeniem w wodę w Elblągu.

Portfel zleceń Atremu, po podpisaniu umowy na prace przy SUW Mosina na 2010 rok wynosi już 127 mln zł i jest o 29% większy od portfela sprzed roku, kiedy wynosił 97 mln zł. Atrem obecnie wykonuje prace przy ponad 200 projektach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.