Kontrakty za ponad 20 mln zł

  • wnp.pl (Dariusz Malinowski)
  • 29-03-2010
  • drukuj
Grupa Atrem podpisała dzisiaj umowy ze spółką Wamar na prace z zakresu aparatury kontrolno-pomiarowej oraz prace teletechniczne i elektryczne przy modernizacji Stacji Uzdatniania Wody (SUW) Mosina koło Poznania.
Łączna wartość kontraktów to 21,5 mln zł netto, z czego 11,7 mln zł przypadnie Atremowi, a 9,8 mln zł jego spółce zależnej Contrast. Prace potrwają do sierpnia 2015 r.

Atrem odpowiedzialny będzie za projektowanie i instalację systemów bezpieczeństwa i przeciwpożarowych, telewizji przemysłowej, instalacji telefonicznej, a także montaż kabli światłowodowych. Contrast wykona prace elektryczne dotyczące m.in.: montażu rozdzielni, oświetlenia i wyposażenia stacji transformatorowej.

Całkowity koszt modernizacji SUW Mosina, za którą odpowiada lider konsorcjum - Hydrobudowa 9 to ponad 217 mln zł. Po zakończeniu prac wydajność obiektu, który zapewnia czystą wodę dla aglomeracji poznańskiej zwiększy się o 50%, ze 100 tys. m3 do 150 tys. m3.

Grupa Atrem prowadzi już kilka projektów związanych z infrastrukturą wodociągową. Modernizowała niedawno ujęcie wody w Promienku gm. Pobiedziska oraz system zasilania w wodę Łodzi, a także modernizuje układy zdalnego sterowania, pomiarów jakości wody w systemie on - line oraz wizualizacji technologicznych i towarzyszących w stacji uzdatniania wody w Wieliszewie. Zbudowała telemetryczny system zarządzania zaopatrzeniem w wodę w Elblągu.

Portfel zleceń Atremu, po podpisaniu umowy na prace przy SUW Mosina na 2010 rok wynosi już 127 mln zł i jest o 29% większy od portfela sprzed roku, kiedy wynosił 97 mln zł. Atrem obecnie wykonuje prace przy ponad 200 projektach. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE