Kontrolerzy MPK teraz w mundurach

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Łódż
  • 05-02-2011
  • drukuj
Łódzki przewoźnik zaczyna dokładniej sprawdzać bilety w autobusach i tramwajach. Oprócz kontrolerów w cywilnych ubraniach, pojawią się umundurowani. Mają działać prewencyjnie i zapewnić bezpieczeństwo.
Kontrolerzy MPK teraz w mundurach

MPK brakuje pieniędzy. Dlatego od stycznia wzmogło kontrole. W ciągu miesiąca przeprowadzono 35 tys. kontroli – o 13 tys. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Efekt to 14-procentowy wzrost sprzedaży biletów, co daje ok. 2 mln zysku więcej – pisze „Gazeta Wyborcza Łódź”.

Oprócz kontrolerów niewyróżniających się wśród pasażerów, którzy nagle wyjmują identyfikatory i nakazują okazanie biletu, wkrótce mają pojawić się także oznakowani pracownicy MPK. Początkowo będą oni jeździć na liniach nocnych.

Aby nocni kontrolerzy byli skuteczniejsi i mogli pomagać podróżnym, zostaną przeszkoleni przez strażników miejskich. W przyszłym tygodniu przejdą pierwszy kurs. Będą uczyć się na nim samoobrony, odpowiedniego podejścia do pasażera oraz rozpoznania sytuacji – informuje „Gazeta Wyborcza Łódź”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Super!!!!!!! żeby się nie nazywało, że się nie jest bezczynnym to robi się byle coś a to już nie jest bezczynność.

Kochający mundury, 2011-02-06 14:14:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE