PARTNER PORTALU
  • BGK

Konwent Marszałków, Kołobrzeg: Marszałkowie apelują o przyspieszenie opinii ws. gospodarki odpadami

  • pt/pap    23 listopada 2016 - 16:03
Konwent Marszałków, Kołobrzeg: Marszałkowie apelują o przyspieszenie opinii ws. gospodarki odpadami
Do momentu przyjęcia zaktualizowanych wojewódzkich planów gospodarki odpadami nie będzie możliwe wsparcie projektów w zakresie gospodarki odpadami (fot.mat.prasowe)

Konwent Marszałków zaapelował do ministra środowiska o przyspieszenie opiniowania wojewódzkich planów gospodarki odpadami i uzgadniania planów inwestycyjnych.
Marszałkowie wskazują, że uchwalenie do końca br. wojewódzkich planów gospodarki odpadami uwzględniających plany inwestycyjne jest kluczowe dla realizacji przedsięwzięć związanych z odpadami - umożliwia współfinansowanie inwestycji ze środków unijnych lub funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Czytaj: Krajowy plan gospodarki odpadami: Dla gmin i wielu firm skończy się śmieciowe „eldorado”

"Do momentu przyjęcia zaktualizowanych wojewódzkich planów gospodarki odpadami nie będzie możliwe wsparcie projektów w zakresie gospodarki odpadami (z wyjątkiem projektów dotyczących selektywnej zbiórki), które są działaniami kluczowymi do osiągnięcia przyjętych celów, w tym wdrożenia hierarchii sposobów postępowania z odpadami, osiągnięcia wymaganych poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu oraz ograniczenia składowania odpadów komunalnych ulegających biodegradacji" - czytamy w stanowisku Konwentu.

Krajowy Plan Gospodarki Odpadami

Wojewódzki plan gospodarki odpadami powinien być zgodny z krajowym planem gospodarki odpadami - wskazują marszałkowie. Jak poinformowali, plan krajowy został przyjęty w sierpniu br. z ponad siedmiomiesięcznym opóźnieniem, co znacznie utrudniło według marszałków pracę nad dokumentami wojewódzkimi.

Zdaniem zachodniopomorskiego marszałka Olgierda Geblewicza, apel o przyśpieszenie prac został wystosowany po to, aby móc realizować inwestycje na poziomie zarówno regionalnym, jak i krajowym.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.