PARTNER PORTALU
  • BGK

Korki na drogach to chleb powszedni

  • GK    15 marca 2013 - 11:41
Korki na drogach to  chleb powszedni

Korki na drogach to dla wielu zmotoryzowanych chleb powszedni. Zatłoczone ulice oznaczają nie tylko nerwowy poranek, ale także straty finansowe oraz czasowe.
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przyjrzeli się krakowskim ulicom. Jak wiele czasu tracą kierowcy w ulicznych korkach?

Na potrzeby badania przyjęto założenie, że dany kierowca dwukrotnie w ciągu dnia przejeżdża przez centrum Krakowa w godzinach szczytu. Jak się okazało, osoba taka spędza za kółkiem prawie 4 dni w skali całego roku! Dokładniej mówiąc chodzi o 89 godzin poświęconych na przejazd po centrum miasta.

Trzeba zaznaczyć też, że w przypadku osób, które pokonują codziennie większe obszary miasta, liczba tych godzin ulegnie zwiększeniu.

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez kierowców na ulicach położonych w centrum Krakowa. - Odnotowaliśmy duże różnice jeżeli chodzi o płynność ruchu na analizowanych ulicach - wyjaśnia Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.

- Najlepiej wypadła ulica Rajska, na której średnia prędkość wynosi 38 km/h. Potem jest tylko gorzej, na ulicy Piłsudskiego i Grabarskiej prędkościomierze wskazują odpowiednio 26 oraz 23 km/h. Na ulicy Wielopole kierowcom przyda się cierpliwość - średnia prędkość wynosi zaledwie 17 km/h - wylicza Florkowska.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Krakowa w godzinach od 06:00 do 22:00.

Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Krakowa (ul. Rajska, ul. Piłsudskiego, ul.Garbarska i ul. Wielopole).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.