Korki na drogach to chleb powszedni

Korki na drogach to dla wielu zmotoryzowanych chleb powszedni. Zatłoczone ulice oznaczają nie tylko nerwowy poranek, ale także straty finansowe oraz czasowe.
Korki na drogach to  chleb powszedni

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przyjrzeli się krakowskim ulicom. Jak wiele czasu tracą kierowcy w ulicznych korkach?

Na potrzeby badania przyjęto założenie, że dany kierowca dwukrotnie w ciągu dnia przejeżdża przez centrum Krakowa w godzinach szczytu. Jak się okazało, osoba taka spędza za kółkiem prawie 4 dni w skali całego roku! Dokładniej mówiąc chodzi o 89 godzin poświęconych na przejazd po centrum miasta.

Trzeba zaznaczyć też, że w przypadku osób, które pokonują codziennie większe obszary miasta, liczba tych godzin ulegnie zwiększeniu.

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez kierowców na ulicach położonych w centrum Krakowa. - Odnotowaliśmy duże różnice jeżeli chodzi o płynność ruchu na analizowanych ulicach - wyjaśnia Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.

- Najlepiej wypadła ulica Rajska, na której średnia prędkość wynosi 38 km/h. Potem jest tylko gorzej, na ulicy Piłsudskiego i Grabarskiej prędkościomierze wskazują odpowiednio 26 oraz 23 km/h. Na ulicy Wielopole kierowcom przyda się cierpliwość - średnia prędkość wynosi zaledwie 17 km/h - wylicza Florkowska.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Krakowa w godzinach od 06:00 do 22:00.

Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Krakowa (ul. Rajska, ul. Piłsudskiego, ul.Garbarska i ul. Wielopole).

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE