PARTNER PORTALU
  • BGK

Korki na polskich drogach w 2012 r.

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Rzeszów    29 grudnia 2012 - 08:00
Korki na polskich drogach w 2012 r.

Najwolniej w Polsce jeździ się w Krakowie i we Wrocławiu. Najszybciej w Gdańsku i Rzeszowie – takie są wyniki badań serwisu Korkowo.pl, który podsumował czas na polskich drogach w 2012 r.
W badaniu udział brało dziewięć miast: Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Łódź, Szczecin, Białystok, Gdańsk i Rzeszów - pisze „Gazeta Wyborcza Rzeszów".

Trzy pierwsze miejsca zajęło w sumie aż sześć miast. Pierwsze miejsce ex aequo Kraków i Wrocław - średnia prędkość w obu tych miastach wyniosła 33,5 km/godz.).

Drugie - Poznań wraz z Warszawą - średnia prędkość - 34 km/godz. Trzecie - Łódź i Szczecin ze średnią prędkością 34,5 km/godz.

Najszybciej jeździ się w Gdańsku i Rzeszowie - średnio prawie 38 km/godz.

W porównaniu z ostatnim, majowym raportem, średnie prędkości nie uległy znaczącym zmianom. Jednak poprzednio najwyższa obserwowana prędkość wyniosła 39 km/godz. w Białymstoku. Obecnie najlepszy wynik, należący do Gdańska i Rzeszowa, jest nieco gorszy - pisze „Gazeta Wyborcza Rzeszów".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • krzyciel, 2012-12-31 09:50:06

    Trzeba przyznać, że Gdańsk ma całkiem niezłą sieć dróg, pozwalającą na omijanie bardziej oblężonych fragmentów bez zbytniej straty czasu czy jakości przejazdu. Do tego niezła sieć komunikacyjna, która zapewne wiele osób skłoniła do porzucenia własnego samochodu na rzecz tramwaju czy autobusu (bo i t...aniej przy okazji). Natomiast trochę nie fair jest umieszczanie w tego typu zestawieniach Warszawy, w której utrudnienia w ruchu wynikają głównie z budowy metra. Jeśli zaś chodzi o Kraków, to tam i tak nikomu się nie spieszy, więc mniejsza niż gdzie indziej pręskość nikomu nie szkodzi... :-)  rozwiń