Korki przed autostradowymi bramkami to już norma

  • PAP/Dziennik Polski
  • 09-05-2014
  • drukuj
- Na A4 w Balicach trwa wymiana kabin i urządzeń do poboru opłat. Z utrudnieniami w tym miejscu kierowcy muszą się liczyć jeszcze przez kilka miesięcy .
Korki przed autostradowymi bramkami to już norma

Kierowcy dojeżdżający do Krakowa autostradą muszą się liczyć z korkami przy wjeździe na A4 jeszcze przez kilka miesięcy i to nie tylko podczas weekendów i wakacyjnych wyjazdów. Tyle potrwa bowiem wymiana kabin i urządzeń do poboru opłat na odcinku Kraków - Katowice - informuje "Dziennik Polski".

"Po zakończeniu programu zwiększenia przepustowości placów poboru opłat powinno być znacznie lepiej" - zapewnia Rafał Czechowski, rzecznik prasowy spółki Stalexport Autostrada Małopolska, która zarządza odcinkiem z Krakowa do Katowic.

Nowe urządzenia umożliwią szybsze regulowanie należności, m.in. dzięki kartom zbliżeniowym. Najprawdopodobniej możliwy będzie elektroniczny pobór opłat bez zatrzymywania się na bramkach.

Problemy z korkami przy bramkach na wszystkich autostradach ma rozwiązać wprowadzenie elektronicznego poboru opłat także dla samochodów osobowych (dziś e-myto dotyczy tylko ciężarówek i autobusów).

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

A może by skończyć z tym cyrkiem i wprowadzić wzorem krajów cywilizowanych-WINIETY!!! Jakie by to były oszczędności. A tak przy okazji ile lat jeszcze będziemy zmagać się z hasłem "KONTENERY NA TORY"??

wykończony kierowca, 2014-05-09 14:47:49 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE