PARTNER PORTALU
  • BGK

Korzystny przetarg na dostawy prądu

  • AW/portal.legnica.eu    4 sierpnia 2011 - 10:35
Korzystny przetarg na dostawy prądu

Prawie 200 tysięcy zł pozostanie w kasie Legnicy dzięki korzystnej umowie na dostawy prądu dla legnickich instytucji.
Legnicki ratusz juz pod koniec koniec 2010 roku rozpoczęł prace nad przygotowaniem skonsolidowanego przetargu na dostawy energii elektrycznej dla miejskich instytucji i jednostek organizacyjnych.

- Wspólne zamówienie na dostawy prądu, którego gmina jest wielkim zbiorowym odbiorcą, musi nam przynieść znaczące oszczędności - podkreślał Tadeusz Krzakowski, prezydent miasta (sprawdź jego notowania/zabierz głos).

Przetarg ogłoszony został 9 czerwca. Do wspólnego zakupu energii wytypowano 14 legnickich jednostek i instytucji, w tym Urząd Miasta, które mogły być w tym czasie objęte przetargiem. 3 sierpnia br.nastąpiło jego rozstrzygnięcie przetargu.

Spośród 4 ofert wybrano najkorzystniejszą cenowo. Jest to oferta krakowskiej firmy Tauron Sprzedaż Sp. z o. o., która za dostawy prądu do poszczególnych odbiorców gminnych (razem 3.892.437 kWh) w okresie od 1 września do końca bieżącego roku otrzyma zapłatę w łącznej szacowanej wysokości 1.204.740,70 zł. Gdyby odbiorcy kupowali w tym czasie energię indywidualnie, to łączny koszt zakupu byłby o prawie 200 tysięcy złotych wyższy. Pieniądze te zostaną więc w miejskiej kasie.

Na 16 sierpnia zaplanowane jest podpisanie, już indywidualne, umów przez poszczególnych partnerów: Urząd Miasta Legnicy, Miejskie Przedszkole Nr 10, Miejskie Przedszkole Nr 19, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 9, Szkoła Podstawowa Nr 10, Szkoła Podstawowa Nr 16, I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Muzycznych, Zespół Szkół Budowlanych, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejska Izba Wytrzeźwień, Świetlica Terapeutyczna Nr 1, Zarząd Dróg Miejskich.

Jeszcze w tym roku przeprowadzony zostanie kolejny przetarg, tym razem na skonsolidowane dostawy energii elektrycznej na rok 2012. Będą nim objęte już wszystkie legnickie gminne jednostki i instytucje, którym wygasną wcześniej zawierane umowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.