Kościół przekazał działkę w Lanckoronie pod domy dla ofiar osuwisk

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz przekazał 27 sierpnia gminie Lanckorona działkę, na której powstanie osiedle domów jednorodzinnych dla poszkodowanych podczas majowej powodzi.

Działka ma 0,2 hektara. Na niej oraz na sąsiednich terenach gminny powstanie nowe Osiedle św. Jana, składające się z 10 budynków dla rodzin, które straciły swoje domy w wyniku majowych osuwisk.

Jak podkreślił kard. Dziwisz, za aktem darowizny kryje się sprawność wójta gminy Lanckorona,Zofii Oszackiej, która znalazła działkę i poprosiła go o jej podarowanie.

– Byliśmy tam razem i zrozumieliśmy, że tym ludziom trzeba dać miłość, solidarność, obudzić w nich nadzieję. Ta inicjatywa na pewno obudziła w nich nadzieję i aktywność – zaznaczył metropolita krakowski.

Wójt gminy Zofia Oszacka poinformowała, że działka budowlana w centrum zabytkowej Lanckorony, u podnóża góry Zamkowej, spełnia wymogi geotechniczne pod budowę domów. Stanie na niej jedno z trzech osiedli dla rodzin, którym osuwiska zniszczyły domy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pięknie brzmi 20 ar na osiedle . Reszta grunty gminne.Ile ta reszta wynosi .

PIOTR42, 2010-08-30 17:10:18 odpowiedz

A DOSTAŁ ZA DARMO

barnaba, 2010-08-30 14:15:41 odpowiedz

Ha ha ! temat rzeka, już dawno zauważyłem że wiara bez gotówki nie istnieje. Przykładem nasi "przewodnicy" duchowi. Ostatnio czytałem w Faktach i Mitach artykuł jak Caritas !!! wydarł od PFRON na lewe faktury 14,6mln PLN i ma sprawę w sądzie bodaj w Bydgoszczy(?) Oczywiście w żadny...ch innych mediach nie ma nawet śladu informacji a przecież toczy się sprawa sądowa! :-) Ta instytucja jest perfekcyjnie przygotowana do "pozyskiwania" wszelkich dóbr - naprawdę. powoli przestaję się denerwować a zaczynam podziwiać. Cały naród zdziwi się za jakiś czas... rozwiń

rene, 2010-08-29 16:04:28 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE