PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków Airport: Kontrolerzy biletów pomogą turystom

  • MN    25 kwietnia 2016 - 16:01
Kraków Airport: Kontrolerzy biletów pomogą turystom

Kontrolerzy biletów pomogą zagubionym turystom (fot. Magiczny Kraków)

Kupno odpowiedniego biletu z lotniska w Balicach do centrum Krakowa nie należy do najprostszych. Teraz zagubionym turystom pomogą w tym… kontrolerzy biletów.
Kontrolerzy biletów na lotnisku Kraków Airport mają nowe zadanie. Będą instruować turystów, jaki bilet kupić, aby trafić do centrum miasta. Jak się bowiem okazuje, zadanie to nie należy do łatwych. Na początku trasy Balice-Kraków obowiązuje cennik linii aglomeracyjnych, natomiast wielu podróżnych kupuje bilet zwykły. W ten sposób łatwo można się narazić na kary finansowe.

– Nie chcemy, żeby już na wstępie goście przylatujący do Krakowa byli narażeni na takie nieprzyjemności, dlatego wysyłamy im na pomoc naszych kontrolerów – mówi Marcin Korusiewicz, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Kontrolerów na krakowskim lotnisku zatrudnia firma Renoma. Kontrolerzy pojawiają się na lotnisku codziennie i łatwo ich rozpoznać, ponieważ są umundurowani. Udzielają turystom informacji zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Cena biletu jednoprzejazdowego normalnego w MPK kosztuje 3,80 zł, natomiast jednoprzejazdowego aglomeracyjnego - 4 zł. Ceny biletów ulgowych są następujące: 1,90 zł i 2 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.