PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: Autobusy hybrydowe opanowują miasto

  • JL    14 grudnia 2016 - 05:45
Kraków: Autobusy hybrydowe opanowują miasto
Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, na uroczystym przekazaniu MPK autobusów hybrydowych. (Fot. Kraków.pl/Bogusław Świerzowski)

Krakowianie mogą podróżować dwunastoma nowymi autobusami hybrydowymi, które kupiło MPK.
– Oddane do użytku autobusy wpisują się w politykę transportową miasta. W Krakowie nie tylko konsekwentnie poprawiamy komfort jazdy dla pasażerów, ale też dbamy o jakość powietrza, zamawiając pojazdy spełniające najwyższe normy środowiskowe - mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Czytaj też: 20 autobusów elektrycznych wyjedzie na ulice w przyszłym roku

Jacek Majchrowski zapowiada, że łącznie w 2016 i 2017 r. w Krakowie przybędzie 200 nowych autobusów ekologicznych. Pojazdy są wyposażone w klimatyzację, monitoring, automaty biletowe i nowoczesny system informacji pasażerskiej, złożony z głosowego zapowiadania przystanków i tablic elektronicznych wyświetlających trasę przejazdu. Niewielki silnik spalinowy spełnia najwyższe europejskie normy ochrony środowiska Euro 6.

Zakup autobusów hybrydowych jest w ponad 80 proc. dofinansowany w ramach regionalnego programu operacyjnego na lata 2014-2020. Oprócz autobusów hybrydowych MPK w ramach tego projektu kupiło 60 autobusów 12-metrowych, 20 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania oraz 15 autobusów typu midi o długości ok. 8,5 m.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.