Kraków bez wody przez dwa dni

Trwa modernizacja magistrali wodociągowej w południowej części miasta. Na skutek prac około 40 tys. krakowian do czwartku po południu nie będzie mieć bieżącej wody w kranach.
Kraków bez wody przez dwa dni
Przerwa w dostawie to efekt prac modernizacyjnych prowadzonych w głównej magistrali (fot. pixabay.com)

Dostawy zostały wstrzymane 1 lipca o godz. 1 w nocy. Przerwa w dostawie wody dotyczy 10 osiedli, które zamieszkuje około 40 tys. osób. Ma potrwać około 36 godzin.

Rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Robert Żurek poinformował w środę (1 lipca) PAP, że prace zgodnie z planem ruszyły w nocy. Modernizowane są urządzenia w tzw. komorze zasuw na magistrali wodociągowej w rejonie ul. Szarych Szeregów.

"Nigdy wcześniej MPWiK nie przeprowadzało prac związanych z wstrzymaniem zasilania w wodę na tak dużą skalę. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Od godz. 1 do 5 nad ranem trwało opróżnienie magistrali z wody, a później przystąpiono do prac modernizacyjnych" - powiedział Żurek.

Modernizacja magistrali ma podnieść poziom niezawodności sieci wodociągowej oraz zapewnić, że w przypadku awarii w przyszłości z zasilania wyłączony będzie mniejszy obszar miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE