PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: Dwóch producentów w przetargu na 30 autobusów

  • PAP/rs    8 grudnia 2017 - 17:35
Kraków: Dwóch producentów w przetargu na 30 autobusów
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie otrzymało dwie oferty w przetargu na dostawę 30 autobusów. Fot. Shutterstock.com

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie otrzymało oferty dwóch producentów w przetargu na dostawę w formie leasingu finansowego 30 autobusów z silnikami spełniającymi normy emisji spalin Euro 6. Są to firmy Solaris Bus&Coach oraz EvoBus Polska.
• Jak poinformował w piątek rzecznik MPK Marek Gancarczyk, firma Solaris Bus&Coach w konsorcjum z PKO Leasing wyceniła swoją ofertę na kwotę 38,9 mln zł netto.

• Drugie konsorcjum EvoBus Polska z PeKaO Leasing w ofercie na dostawę 30 autobusów Mercedes-Benz Citaro wpisało cenę prawie 41,4 mln zł netto.

• Po podpisaniu umowy z firmą, która przedstawiła najkorzystniejszą propozycję będzie ona miała siedem miesięcy na dostarczenie autobusów do Krakowa.

Rzecznik zaznaczył, że zanim zostanie wybrana najkorzystniejsza propozycja obie przesłane oferty będą zweryfikowane i sprawdzone, czy są poprawne i czy spełniają wymagania, które postawił zamawiający. W przetargu brane są pod uwagę zarówno cena, kryteria techniczne i eksploatacyjne.

Po podpisaniu umowy z firmą, która przedstawiła najkorzystniejszą propozycję będzie ona miała siedem miesięcy na dostarczenie autobusów do Krakowa.

Nowe niskopodłogowe pojazdy o długości 12 metrów będą wyposażone w klimatyzację, automat biletowy i nowoczesny system informacji pasażerskiej a także porty USB do ładowania smartfonów.

Jak podkreślają przedstawiciele MPK, prowadzone w ostatnich latach zakupy nowoczesnego taboru są największe w dotychczasowej historii krakowskiego przewoźnika. Po realizacji obecnych zamówień mieszkańcy Krakowa tylko w latach 2016-2018 zyskają w sumie 350 nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska autobusów, co stanowi ponad 60 proc. całego obecnego taboru.

W planach MPK jest również zakup 161 autobusów elektrycznych w ramach rządowego programu E-bus.

Władze Krakowa i MPK podpisały porozumienie w tej sprawie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Dokument zakłada, że dostawa nowych autobusów elektrycznych do Krakowa będzie realizowana w latach 2019-2021.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.