Kraków. Ekologiczne autobusy dowiozą do zoo

W najbliższych tygodniach na linii 134 między przystankiem Cracovia Stadion a zoo będą jeździły wyłącznie ekologiczne autobusy. Pierwszy z nich kursuje od 5 sierpnia.
Kraków. Ekologiczne autobusy dowiozą do zoo
Kraków wzbogacił się 0 60 ekologicznych autobusów. Fot. Mat. prasowe

Jest to jeden z 60 pojazdów, które w lipcu do Krakowa dostarczyła firma Solaris Bus&Coach. Wkrótce MPK wycofa wszystkie kursujące do tej pory na tej trasie wysłużone autobusy marki Jelcz. Zastąpią je nowoczesne ekologiczne pojazdy.

Dzięki temu jadący do zoo turyści i krakowianie będą mieli do dyspozycji autobusy wyposażone w klimatyzację, monitoring i nowoczesny system informacji pasażerskiej – złożony z tablic wyświetlających trasę przejazdu wraz z mapą Krakowa oraz głosowego zapowiadania przystanków. W pojazdach jest także automat biletowy, z którego pasażerowie mogą kupić bilet płacąc nie tylko gotówką (monetami), ale także kartą płatniczą.

Nowe pojazdy są napędzane ekologicznym silnikiem spełniającym restrykcyjne normy emisji spalin Euro 6. Na pokładzie nowych autobusów są dostępne trzy porty/ładowarki USB, dzięki którym będzie można uzupełnić baterie smartfonów lub tabletów.

Wszystkie autobusy kursujące do zoo są wyposażone w specjalne bagażniki rowerowe. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE