PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków i Gorzów Wielkopolski będą miały nowe autobusy

  • MN    5 lipca 2016 - 12:45
Kraków i Gorzów Wielkopolski będą miały nowe autobusy
Nowe autobusy trafią do Krakowa i Gorzowa Wielkopolskiego (fot. wikipedia.org)

• Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie zawarło umowę na dostawę 15 autobusów niskopodłogowych typu midi.
• Stolica Małopolski w ramach RPO na lata 2014-2020 ma się wzbogacić w sumie o 107 autobusów.
• Również 15 nowych autobusów ma trafić do Gorzowa Wielkopolskiego. Miasto ogłosiło przetarg na zasadzie leasingu finansowego.
W Krakowie z nowych autobusów mieszkańcy skorzystają od początku przyszłego roku. Nowe niskopodłogowe pojazdy będą wyposażone w silniki spełniające najwyższą europejską normę ochrony środowiska Euro 6. Oprócz tego będą posiadać klimatyzację, automat biletowy, kamery oraz nowoczesny system informacji pasażerskiej.

Wartość podpisanego kontraktu to 14,9 mln złotych. W sumie do Krakowa ma trafić 107 autobusów, na co MPK ma otrzymać środki w wysokości ponad 115,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Oprócz wspomnianych autobusów typu midi, MPK w ramach tego projektu kupi 60 autobusów 12-metrowych, 20 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania oraz 12 autobusów hybrydowych.

Czytaj też: Mazowieckie samorządy nie dostaną pieniędzy na diesle?

Nowe autobusy pojawią się również w Gorzowie Wielkopolskim. Jak donosi portal transport-publiczny.pl, tamtejszy MZK ogłosił przetarg na dostawę 15 nowych autobusów 12–metrowych na zasadzie leasingu finansowego. W przetargu, w którym oferty można składać do 10 sierpnia, MZK ma do wydania 16,5 mln zł netto. Autobusy niskopodłogowe mają pochodzić od jednego producenta i mają posiadać jednakowe wyposażenie. Dostawca będzie musiał zrealizować zamówienie do 180 dni od momentu podpisania umowy.

Tym samym Gorzów konsekwentnie dąży do odnowienia taboru. W styczniu tego roku miasto wydzierżawiło 10 nowych autobusów firmy Solaris, mogących pomieścić po minimum 85 pasażerów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.