PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków i inne miasta zyskają stacje do ładowania pojazdów elektrycznych

  • wnp.pl    13 kwietnia 2017 - 13:19
Kraków i inne miasta zyskają stacje do ładowania pojazdów elektrycznych
Fot. Shutterstock

PGE Polska Grupa Energetyczna i wojewoda małopolski podpisali w czwartek (13 kwietnia) list intencyjny dotyczący współpracy przy rozwijaniu infrastruktury ładowania oraz tworzenia systemu zachęcającego podmioty publiczne i prywatne do korzystania z pojazdów elektrycznych.
Celem listu intencyjnego jest ulokowanie na terenie aglomeracji krakowskiej 15 szybkich stacji ładowania, jednak ich ostateczną liczbę zweryfikują prowadzone w ramach projektu analizy.

Podobnie jak w Łodzi, PGE zaproponuje także partnerom dostawę i instalację ładowarek wolnych dla klientów flotowych w ustalonych wcześniej lokalizacjach. Analogiczna współpraca została zainicjowana w I kwartale 2017 r. w Rzeszowie i Lublinie.

- Projekt „e-Mobility dla miast” to istotna inicjatywa o charakterze ekologicznym nie tylko dla Krakowa, ale dla całej Małopolski. Wraz z PGE zbudujemy na terenie Krakowa stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, będziemy prowadzić rozmowy z przedstawicielami samorządów w kwestii propagowania alternatywnych źródeł energii oraz powołamy zespół odpowiedzialny za realizację zamierzeń programu. Liczę, że ten projekt przyczyni się do zwiększenia świadomości ekologicznej Małopolan, a przede wszystkim przekona społeczność do użytkowania pojazdów elektrycznych. Rozwój elektromobilności jest szczególnie istotny dla polskiego rządu – powiedział Józef Pilch, Wojewoda Małopolski.

- Kraków jest pierwszym miastem spoza obszaru dystrybucyjnego PGE, co oznacza, że testowane będą tu rozwiązania modelowo odmienne od tych wdrażanych w pozostałych miastach, czyli Łodzi, Lublinie i Rzeszowie. Pozwoli nam to nie tylko wypracowywać rozwiązania, które przełożyć będziemy mogli na inne lokalizacje w całej Polsce, ale także przyczyni się do redukcji zanieczyszczenia powietrza w stolicy małopolski – powiedział Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Więcej czytaj na wnp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.