PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków liderem w liczbie kontrolerów

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski    28 stycznia 2013 - 07:21
Kraków liderem w liczbie kontrolerów

W Krakowie jeden kontroler przypada na 4 pojazdy komunikacji miejskiej; we Wrocławiu jeden na 10.
Pod Wawelem pracuje aż 150 tzw. kanarów, czyli 3 razy więcej niż w stolicy Dolnego Śląska i 5 razy więcej niż w Poznaniu - donosi „Dziennik Polski".

Taka liczba kontrolerów to efekt umowy z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu, która wymaga od MPK przeprowadzenia określonej liczby kontroli w pojazdach - wyjaśnia rzecznik krakowskiego MPK Marek Gancarczyk. Jak dodaje, „aby można było spełnić ten warunek, potrzeba właśnie ok. 150 kontrolerów, a nawet więcej".

Dolny Śląsk z zazdrością spogląda na Kraków - przyznaje Agnieszka Korzeniowska z wrocławskiego MPK. Jak mówi, nie da się ukryć, że krakowscy kontrolerzy działają bardzo skutecznie. „Obserwujemy, jak to wygląda pod Wawelem i niewykluczone, że docelowo też zwiększymy liczbę kontrolerów" - stwierdza.

Z perspektywy miejskiej kasy krakowscy kontrolerzy mają niezłe wyniki, miesięcznie wystawiają nawet do 9 tys. wezwań do zapłaty, a ich wrocławscy koledzy - tylko ok. 5-6 tys.; dodatkowo kara za jazdę bez biletu wynosi tam 150 zł, a w Krakowie - 240 zł - wylicza „DP".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.