PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków maszynką do zarabiania na kierowcach

  • PAP    4 kwietnia 2014 - 06:46
Kraków maszynką do zarabiania na kierowcach

Kolejne rozszerzenia strefy płatnego parkowania doprowadziły do tego, że stolica Małopolski ma najwięcej w Polsce płatnych miejsc postojowych.
Pod Wawelem jest ich już ok. 23 tys., dla porównania wymieniając, że we Wrocławiu i Łodzi jest ich po 4 tys., w Szczecinie - 8 tys., a w Poznaniu - 9 tys. Kraków prześcignął już też dwumilionową Warszawę, gdzie strefa parkowania liczy ok. 22,5 tys. płatnych miejsc - zauważa "Dziennik Polski".

Co więcej, jak ustaliła gazeta, zarówno krakowscy radni, jak i miejscy urzędnicy nie wykluczają, że strefa będzie jeszcze bardziej rozszerzona. Pojawiają się także głosy, by objąć nią całe miasto - relacjonuje gazeta.

To już jest błędne koło - komentuje Wojciech Wojtowicz, szef komisji infrastruktury Rady Miasta Krakowa. Najchętniej wróciłbym do stanu, gdy strefa była tylko w ścisłym centrum, ale na to nie ma już szans i trzeba poszukać jakiegoś sensownego rozwiązania, aby gdzieś ten proces się zatrzymał - podkreśla.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Aktywna Mobilność, 2014-04-07 21:27:02

    Zarządzanie powierzchnią do parkowania samochodów to jedno z narzędzi przeciwdziałania suburbanizacji. Opłaty za parkowanie to nie podatek, ale sposób na internalizowanie kosztów zewnętrznych motoryzacji indywidualnej. Posiadanie samochodu nie stwarza automatycznie roszczenia do miejsca na parkowani...e samochodu w przestrzeni publicznej. Samochód to najbardziej przestrzeniożerny środek transportu. To nie jest trudne do ogarnięcia wyobraźnią.  rozwiń