PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków, mieszkania: Powstanie 350 nowych mieszkań komunalnych

  • PAP/AT    19 kwietnia 2016 - 16:57
Kraków, mieszkania: Powstanie 350 nowych mieszkań komunalnych

Budowa 350 mieszkań stanowi realizację przyjętego przez gminę programu wybudowania w najbliższych latach 620 mieszkań (fot.krakow.pl/Wiesław Majka)

• Gmina Kraków podpisała umowę na budowę 350 mieszkań komunalnych przy ul. J. K. Przyzby oraz Zalesie.
• Wartość kontraktu to 44,5 mln zł.
• Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum Mostostal Warszawa.
"To bardzo istotna umowa przede wszystkim dla tych mieszkańców Krakowa, którzy potrzebują mieszkań" - powiedział podczas briefingu po podpisaniu umowy zastępca prezydenta Krakowa ds. inwestycji i infrastruktury Tadeusz Trzmiel.

Jak poinformował, kontrakt realizowany będzie do roku 2019, ale mieszkania sukcesywnie będą oddawane do użytku potrzebującym.

Kontrakt obejmuje również budowę żłobka i biblioteki. Ponadto na terenie osiedla na podstawie osobnego kontraktu wybudowany zostanie dom kultury.

Czytaj też: Mieszkania komunalne: Chaos w mieszkalnictwie trwa

Jak poinformował wiceprezydent Trzmiel, środki na inwestycję zabezpieczone są w budżecie miasta. "Niezależnie od tego przy realizacji kontraktu na 350 mieszkań ubiegamy się o dofinansowanie w ramach programu realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego do wysokości 30 proc. inwestycji, co w przypadku otrzymania tego dofinansowania pozwoli na przyspieszenie budowy mieszkań zarówno przy ul. Przyzby oraz Zalesie, jak i przy ul. Fredry" - powiedział wiceprezydent.

Budowa 350 mieszkań stanowi realizację przyjętego przez gminę programu wybudowania w najbliższych latach 620 mieszkań. W czerwcu oddanych zostanie do użytku 48 mieszkań wybudowanych w Małym Płaszowie, w trakcie realizacji jest kontrakt na 170 mieszkań przy ul. Wańkowicza, po inwestycji przy ul. Przyzby i Zalesie w najbliższym czasie podpisany zostanie kontrakt na budowę 50 mieszkań przy ul. Fredry.

Czytaj też: Rząd wybuduje 3 tys. tanich mieszkań

"To duży zaszczyt dla firmy Mostostal Warszawa móc budować kolejny obiekt dla gminy miejskiej Kraków. Jest to dla nas duże wyróżnienie" - powiedział dyrektor Oddziału Południowego Mostostalu Warszawa SA Janusz Stanaszek. Mostostal Warszawa wybudował w Krakowie Tauron Arenę.

Zgodnie z założeniami kontraktu przy ulicach Jana Kantego Przyzby i Zalesie w 10 budynkach 4-kondygnacyjnych wybudowanych zostanie 350 mieszkań (w tym 20 dla osób niepełnosprawnych). Łączna powierzchnia użytkowa inwestycji szacowana jest na 14,3 tys. m kw. Zaplanowano także budowę od 220 do 250 miejsc postojowych, w tym 10 dla osób niepełnosprawnych.

Koszt robót budowlanych zgodnie z przetargiem i zwycięską ofertą Oddziału Południowego Mostostalu Warszawa w konsorcjum z Acciona Infraestructuras wyniesie 44,5 mln zł brutto.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • glaertes1, 2016-04-20 12:09:12

    Ale wysiłek! Oj natęża muskuły Majchrowski! A oczekujących jest jakieś 20 tyś. Czyli pierwsze 350 mieszkań za półtora roku? Jest szansa, że część nie doczeka!