PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków myśli o nowej polityce transportowej

  • pt    7 marca 2016 - 13:07
Kraków myśli o nowej polityce transportowej

Kraków przygotowuje nową politykę transportową na lata 2016–2025 (fot.krakow.pl)

• Kraków przygotowuje nową politykę transportową na lata 2016–2025.
• Polityka transportowa miasta to dokument o ogólnym charakterze, określający cele i priorytety miasta w zakresie przyszłego rozwoju systemu transportu.
Kraków był pierwszym polskim miastem, które już w 1993 roku przyjęło politykę transportową zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dokument został zaktualizowany w 2007 roku, jednak czas jego obowiązywania skończył się w 2015 roku. Dlatego Miasto przygotowało projekt nowej polityki transportowej na lata 2016–2025.

Polityka transportowa miasta to dokument o ogólnym charakterze, określający cele i priorytety miasta w zakresie przyszłego rozwoju systemu transportu. Dzięki temu, że Kraków od lat w przypadku tej dziedziny kieruje się zasadą zrównoważonego rozwoju, udaje się utrzymać wysoki, 36 proc. wskaźnik udziału komunikacji zbiorowej w podróżach. I to mimo przybywającej liczby samochodów w Krakowie.

– Pozycja komunikacji miejskiej jest nadal silna, dzięki realizowanym inwestycjom - szczególnie rozbudowie linii tramwajowych, zakupom nowego taboru, a także utrzymywaniu cen za przejazd na niezmienionym poziomie – mówi Tadeusz Trzmiel, zastępca prezydenta Krakowa.

Projekt uchwały rady Miasta Krakowa w sprawie Polityki Transportowej na lata 2016–2025 dostępny jest na stronie dialoguj.pl.

Do projektu można zgłaszać uwagi do 25 marca. Wszystkie propozycje zostaną przeanalizowane pod kątem możliwości ich uwzględnienia w uchwale RMK, przy udziale ekspertów wchodzących w skład zespołu przygotowującego podstawową wersję treści nowej Polityki Transportowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • gość , 2016-03-07 23:41:53

    Ale te czerwone fale na głównych trasach to jakaś porażka!!!