PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: Od piątku znów można kupić bilet na komunikację poprzez aplikacje mobilne

  • PAP/JS    17 stycznia 2017 - 15:26
Kraków: Od piątku znów można kupić bilet na komunikację poprzez aplikacje mobilne
Zgodnie z zapisami umów wykonawcy mają uruchomić sprzedaż biletów w nocy z czwartku na piątek. (Fot. MPK Kraków)

• Od piątku (20 stycznia) podróżujący komunikacją miejską w Krakowie będą mogli ponownie kupować bilety poprzez komercyjne aplikacje mobilne.
• Od początku roku nie było to możliwe, bo Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu musiał rozstrzygnąć przetarg na tę usługę.
Jak poinformował rzecznik ZIKiT Michał Pyclik, pasażerowie będą mogli korzystać z tych samych aplikacji co do tej pory: SkyCash, moBiLET i mPay.

ZIKiT musiał ogłosić przetarg, ponieważ z roku na rok rośnie zainteresowanie zakupem biletów komunikacji miejskiej za pośrednictwem aplikacji dostępnych w telefonach komórkowych. Poziom dochodów osiąganych z tej formy dystrybucji podlega pod ustawę Prawo zamówień publicznych. Według danych ZIKiT w 2014 roku wyniósł on 2,1 mln zł, w 2015 r. - 3,2 mln zł, a do września 2016 r. - 3,7 mln zł.

Zgodnie z zapisami umów wykonawcy mają uruchomić sprzedaż biletów w nocy z czwartku na piątek.

Przez cały czas podróżni mogą korzystać z małopolskiej samorządowej aplikacji iMKA, dzięki której można kupować m.in. bilety jednorazowe i okresowe komunikacji miejskiej w Krakowie oraz bilety kolejowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.