PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków podpisał umowę na 3-letnie utrzymanie oświetlenia

  • PAP/MN    22 września 2017 - 14:50
Kraków podpisał umowę na 3-letnie utrzymanie oświetlenia
Zgodnie z nową umową ZUE SA zajmie się utrzymaniem, konserwacją i bieżącymi naprawami miejskiej instalacji oświetleniowej. (zdj. ilustracyjne, pixabay)

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie podpisał 3-letnią umowę z branżową firmą ZUE SA na utrzymanie urządzeń oświetlenia ulicznego i iluminacji obiektów należących do miasta. Wartość umowy wynosi 20 mln zł brutto.
Jak przypomniał w piątek (22 września) prezes ZUE SA Wiesław Nowak, spółka ta odpowiada za utrzymane krakowskiego oświetlenia od 15 lat.

Zgodnie z nową umową ZUE SA zajmie się utrzymaniem, konserwacją i bieżącymi naprawami miejskiej instalacji oświetleniowej: w tym oświetlenia ulicznego i parkowego, iluminacji obiektów, oświetlenia przejść podziemnych oraz tuneli. Prace zostaną podzielone na cztery rejony w Krakowie: Śródmieście, Nowa Hutę, Podgórze i Krowodrzę.

"Wykonawca, mając kontrakt wieloletni, może zainwestować w odpowiedni sprzęt, dający mu możliwość prawidłowego świadczenia usługi. Z kolei zamawiający zyskuje wiarygodnego partnera, który zapewni utrzymanie infrastruktury w odpowiednim standardzie, zapobiegając jej degradacji i w efekcie umożliwiając zmniejszenie opłat za jej dostępność" - zaznaczył Nowak.

ZUE SA z siedzibą w Krakowie jest jednym z czołowych krajowych podmiotów branży budownictwa kolejowej i miejskiej infrastruktury szynowej oraz wykonawcą infrastruktury energetycznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.