PARTNER PORTALU
 • BGK

Kraków przygotowany na zimę

 • lk    26 listopada 2010 - 10:27
Kraków przygotowany na zimę

Dwieście solarek i pługów oraz 20 tysięcy ton soli i piasku czeka w krakowskich bazach na opady śniegu.
- Jesteśmy zmobilizowani i gotowi do walki ze skutkami zimy - zapewniał prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas wizytacji w bazie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Zdaniem synoptyków, prawdziwego ataku zimy w naszym mieście można się spodziewać w najbliższych dniach.

W tym roku słuzby miejskie w Krakowie zgromadziły duże zapasy soli i piasku. Więcej niż w ubiegłych latach jest też pługów i solarek. - Na terenie Krakowa jest 18 baz, gdzie znajduje się specjalistyczny sprzęt. Chodzi o to, by służby odpowiedzialne za walkę ze skutkami zimy jak najszybciej reagowały na sytuację, a mieszkańcy w jak najmniejszym stopniu odczuli kłopoty związane z tą porą roku – mówił Jacek Majchrowski. Łącznie w Krakowie ze śniegiem i lodem na ulicach i chodnikach będzie walczyć 200 pługów i solarek. W miejskich bazach na zimę czeka 20 tysięcy ton soli i piasku.

W tym sezonie aktywniej niż zwykle w akcję "Zima" włączą się policjanci, strażnicy miejscy i inspektorzy MPK. Ci pierwsi będą patrolować newralgiczne skrzyżowania, by natychmiast reagować na powstające utrudnienia. Strażnicy Miejscy będą prowadzić służbę na wybranych przejściach dla pieszych. Inspektorzy MPK będą czuwać nad sprawnym funkcjonowaniem komunikacji zbiorowej – w razie potrzeby włączą się do kierowania ruchem. - Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zmieniających się warunków drogowych – mówił Krzysztof Burdak, Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Czytaj też:

Balice przygotowane do zimy

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • lili, 2010-11-26 10:56:00

  do takich warunkow atmosferycznych trzeba sie przygotowac troche wczesniej zeby zdazyc przed prawdziwa zima
 • Górnik z AGH, 2010-11-26 10:38:13

  Tak,zima to dopiero bedzie aco mamy dzisiaj?Tylko na jednej ulicy doszukałem się 13 dziur
 • sniezynka, 2010-11-26 10:34:41

  ale my do zimy nie jestesmy przygotowani, ani do chłodu ! chcemy Slonce !