PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków radzi sobie z utrudnieniami komunikacyjnymi

  • GK    23 października 2012 - 12:53
Kraków radzi sobie z utrudnieniami komunikacyjnymi

Do połowy listopada nie działa komunikacja tramwajowa z osiedla Ruczaj. Aby najszybciej i najsprawniej dojechać z tej okolicy do centrum najlepsze jest skorzystanie z autobusu linii 714.
Jak informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, najdogodniejszą i najszybszą możliwością dojazdu w okolice ronda Grunwaldzkiego jest podróż autobusem 714 (w godzinach szczytu kursuje co 6 minut) i przesiadka na przystanku „Borsucza” do jednego z trzech kursujących tamtędy tramwajów (19, 22 i 72), które w godzinach szczytu odjeżdżają średnio co 3 minuty.

Zgodnie z obowiązującą uchwałą taryfową bilety okresowe wykupione na linię 15 zachowują ważność na trasie stałej oraz zmienionej tej linii, natomiast biletu wykupione na zawieszone linie tramwajowe nr 12, 18 zachowują ważność we wszystkich pojazdach innych linii na stałej trasie linii zawieszonych oraz ponadto zachowują ważność na trasie autobusowej linii zastępczej nr 714,

Bilety okresowe wykupione na linię 12 zachowują dodatkowo ważność w tramwajach linii 10 (na odcinku Łagiewniki – Wieczysta w obu kierunkach) oraz we wszystkich tramwajach kursujących na odcinku: Poczta Główna – Św. Gertrudy – Stradomska – Stradomska / Dietla

Bilety okresowe wykupione na linię 18 zachowują dodatkowo ważność w tramwajach linii czasowej 72 (na całej trasie w obu kierunkach).

W przypadku linii zastępczych lub tymczasowych, uruchamianych na czas remontu podczas korzystania z przejazdu łączonego (linia podstawowa + linia tymczasowa zastępcza)), bilet jednoprzejazdowy skasowany w pojeździe jednej z tych linii zachowuje ważność w pojeździe drugiej linii, jak również w pojazdach linii, których trasy pokrywają się z trasą linii zastępczej – przez 60 minut od chwili skasowania. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.