PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków skupuje mieszkania

  • GK/krakow.pl    12 sierpnia 2011 - 15:19
Kraków skupuje mieszkania

Miasto chce kupić mieszkania położone poza centrum Krakowa i przeznaczyć je dla osób oczekujących na lokale mieszkalne. Oferty sprzedaży należy składać do 2 września.
Oferty mogą składać zarówno firmy jak i prywatni właściciele, pod warunkiem, że zaoferują co najmniej trzy lokale mieszkalne położone w obrębie jednego budynku. Miasto jest zainteresowane lokalami mieszkalnymi o powierzchni użytkowej od 25 mkw do 65 mkw.

Nie będą brane pod uwagę oferty mieszkań dopuszczonych do użytku wcześniej niż dwa lata temu, mieszkania dwupoziomowe, mieszkania z aneksem kuchennym, a także nieruchomości, do których przynależy garaż.

Wyłączone z oferty są również lokale położone w centrum Krakowa.

W dniu składania ofert budynek, w którym znajdują się oferowane lokale, musi spełniać warunki wymagane do uzyskania pozwolenia na użytkowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w dniu zawarcia umowy sprzedaży musi posiadać ostateczną i prawomocną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie lub brak sprzeciwu.

Wydanie nieruchomości gminie musi nastąpić do 30.11.2011 roku. Preferowane będą lokale mieszkalne o powierzchniach użytkowych do 50 mkw.

Nieruchomości w dniu przekazania muszą być w pełni wykończone i wyposażone. Budynek lub oferowane lokale powinny ponadto posiadać ważne świadectwo charakterystyki energetycznej.

Oferty należy składać w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Wielopole 17 a w Krakowie – najpóźniej do 2 września do godz. 15.00. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.