Kraków, tramwaje, Pesa: Do Krakowa przyjedzie pierwszy z zamówionych Krakowiaków

Już w czerwcu do Krakowa dojedzie pierwszy z 36 zamówionych przez MPK tramwajów Pesa. Takie zapewnienie od producenta otrzymał Tadeusz Trzmiel, zastępca prezydenta Krakowa podczas niedawnej wizyty w Bydgoszczy.
Kraków, tramwaje, Pesa: Do Krakowa przyjedzie pierwszy z zamówionych Krakowiaków
Kraków w Pesie zamówił 36 tramwajów. Fot. krakow.pl

Wiceprezydent Tadeusz Trzmiel otrzymał zapewnienie producenta, że pierwszy z 36 tramwajów zostanie dostarczony do Krakowa jeszcze w czerwcu. Przedstawiciel władz Krakowa pojechał do bydgoskiej fabryki w pierwszych dniach miesiąca, aby sprawdzić na jakim etapie produkcji są zamówione przez MPK SA wagony. Pierwszy z nich jest już prawie gotowy.

Kolejne tramwaje są już produkowane

- W ostatniej fazie produkcji są już kolejne tramwaje. Zgodnie z otrzymanymi zapewnieniami od prezesa Pesy Tomasza Zaboklickiego, pojazdy będą dostarczane do Krakowa etapami, w kolejnych tygodniach. Producent potwierdził, że realizuje nasz projekt z najwyższym możliwym zaangażowaniem – mówi Tadeusz Trzmiel.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie podpisało z firmą Pesa umowę na dostawę 36 fabrycznie nowych, niskopodłogowych wagonów tramwajowych o nazwie „Krakowiak". Nowe tramwaje to najdłuższe w Polsce jednoprzestrzenne wagony. Zostały zaprojektowane specjalnie dla Krakowa, do obsługi najbardziej obciążonych linii tramwajowych, m.in. linii nr 4 łączącej Wzgórza Krzesławickie z Bronowicami Małymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do tramwajarz:

kolejarz, 2015-06-11 12:48:20 odpowiedz

Nie używałem nigdy niecenzuralnych słów ale tym razem wyjątek. Czytam regularnie informacje na tym portalu i aż krew człowieka zalewa jacy nasi włodarze są mądrzy, jacy są oni gospodarni. Ci panowie co rządzą z woli ludu zapominają, że są "jak (...) od srania", że mają służyć dobru tego kr...aju co zwie się POLSKA a nie PO-lska rozwiń

JodekMordka, 2015-06-09 10:44:09 odpowiedz

Tramwajarz, Ech... ile się człowiek od "Was" głupot naczyta o pendolino... W czasie kiedy był ogłaszany przetarg na Pendolino, PESA nie dysponowała pociągiem osiągającym wysokie prędkości. Dopiero w ostatnich tygodniach pierwszy taki model wyjechał na tory.

światł_obywatel, 2015-06-09 09:58:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE