PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków ułatwia życie rowerzystom

  • pt    25 listopada 2013 - 12:44
Kraków ułatwia życie rowerzystom

Mimo, że nadchodzi zima w Krakowie zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu montuje kolejne stojaki na jednoślady.
Na krakowskich ulicach rozpoczęły się testy tzw. śluz rowerowych, czyli specjalnie oznaczonych miejsc przy skrzyżowaniach, przeznaczonych wyłącznie dla rowerzystów. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy jednośladów są bardziej widoczni i mają szansę na szybsze opuszczenie skrzyżowań.

Śluzy dla rowerzystów uruchomiono w dwóch miejscach: na ul. Królewskiej (na wysokości placu Inwalidów) oraz na ul. Łobzowskiej (przy skrzyżowaniu z alejami Trzech Wieszczów, od strony centrum miasta).

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu będzie obserwował, jak nowe w naszym mieście rozwiązanie sprawdza się i jakie są opinie rowerzystów na ten temat. Niewykluczone więc, że rowerowe śluzy zostaną wyznaczone też przy innych skrzyżowaniach.

To nie koniec dobrych wiadomości dla rowerzystów. Od kilku dni „pod prąd" można jeździć jednośladem po ulicach Warmińskiej, Kluczborskiej i Bożego Ciała. Łączna długość kontrapasów w Krakowie sięga już 2,5 km.

Warto wiedzieć, że po raz pierwszy jazdę rowerem „pod prąd" dopuszczono w Krakowie ponad 10 lat temu na ul. Kopernika.

Miasto podwaja też liczbę stojaków dla jednośladów. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozpoczął montaż 235 nowych stojaków, aż 33 z stanie w centrum miasta gdzie potrzeby są największe. Część stojaków znajdzie się w pasie ulic.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.