Kraków walczy z nielegalnymi taksówkami

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie przeprowadzili działania kontrolne pojazdów wykonujących odpłatny transport osób.
Kraków walczy z nielegalnymi taksówkami
Władze Krakowa walczą z nielegalnym przewozem osób. Fot. krakow.pl

4 i 5 września kontrolowano pojazdy TAXI, pojazdy oznakowane logo ECO, TAXI – ECO oraz inne pojazdy (osobowe np. ochrona osób), co do których istniało podejrzenie wykonywania odpłatnego przewozu osób.

Podczas działań: skontrolowano 38 pojazdów, nałożono 26 mandatów karnych – 26, ujawniono cztery przypadki wykonywania transportu osób bez licencji, zatrzymano 12 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy.

Kraków walczy z nielegalnym przewozem osób

Z początkiem września 2015 roku ruszyła wspólna akcja policjantów krakowskiej drogówki, Inspekcji Transportu Drogowego w Krakowie oraz Urzędu Miasta Krakowa.

Czytaj też: Kontrola taksówek w Warszawie

Szara Strefa to cykl wzmożonych działań policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie ukierunkowanych na nielegalne przewozy osób. Oprócz rutynowej kontroli stanu technicznego pojazdu, czy badania na trzeźwość kierowcy, sprawdzane będą zgodnie z Ustawą o transporcie drogowym tak zwane przewozy okazjonalne. Kontrolą objęte zostaną również pojazdy taxi. 

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

biznes taksowkarski zanikl kompletnie! tyle pieniedzy sciagnieto z kierowcow egzamny koncesje taksometry itp.

nie tylko w Krakowie trzeba walczyc z mafia nic nie majaca wspolnego z zawodowym taksowkarstwem! w Warszawie w nocy jezdza prawie tylko " lewe " taksowki - ktore po
...bieraja niebotyczne ceny za przejazd!

a mieli ujednolicic wszystkie taksowki - tzn przestrzegac praw stanowionych dla zawodz taksowkarza! a mialy byc kontrole! nie ma kontroli wystarczajacych skoro to zjawisko kwitnie i zarabiaja nie placac podatkow lewi taksowkarze. to juz prawie 25 lat zawod ten kuleje przez mafie , ktore nikogo sie nie bojac zarabia pod szyldami TAXI - tylko nie jest to taxi.!
rozwiń

taksowkarz, 2015-09-12 17:34:57 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE