PARTNER PORTALU
 • BGK

Kraków walczy z Uberem. Siódmy wyrok dla kierowcy

 • JS    4 kwietnia 2017 - 18:49
Kraków walczy z Uberem. Siódmy wyrok dla kierowcy
Sąd uznał obwinionego kierowcę Ubera za winnego popełnienia zarzucanego mu we wniosku o ukaranie czynu (Fot. YouTube)

We wtorek (4 kwietnia) zapadł kolejny, siódmy wyrok w sprawie przeciwko kierowcy Ubera.
• Sąd uznał obwinionego kierowcę Ubera za winnego popełnienia zarzucanego mu we wniosku o ukaranie czynu, czyli wykonanie usługi przewozowej osób bez wymaganej licencji taksówkarskiej. 

• Ukarał kierowcę karą grzywny w wysokości 900 zł i 190 zł kosztów sądowych.

Dziś przez Sądem Rejonowym dla Krakowa-Podgórza Wydział II Karny zapadł kolejny, siódmy wyrok wobec kierowcy Ubera. Sąd uznał kierowcę Ubera za winnego wyświadczenia usługi przewozowej osób bez wymaganej licencji na wykonywanie transportu drogowego taksówką.

Dzisiejszy orzeczony wyrok sądowy koresponduje z linią orzecznictwa przyjętą przez inne sądy w poprzednich, sześciu takich samych sprawach, zakończonych wyrokami wydanymi przez sądy rejonowe.

Czytaj też: Kraków się nie poddaje i walczy z Uberem. Skutecznie

Mandat ten jest efektem złożonych w ubiegłym roku przez magistrat do urzędów skarbowych, oprócz wniosków do sądów, zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przez kierowców Ubera wykroczeń skarbowych, polegających na sprzedaży usługi przewozu osób z pominięciem kasy rejestrującej, w konsekwencji niewydanie paragonu fiskalnego stwierdzającego dokonanie sprzedaży. Jest to drugi, znany urzędowi, przypadek nałożenia na kierowcę Ubera mandatu karnego.

To nie jedyny korzystny dla Krakowa wyrok sądowy w takich samych sprawach. Do tej pory w pięciu przypadkach zostały rzeczone dla kierowców Ubera kary grzywny w wysokości od 100 zł do 2 tys. zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • wektor, 2017-05-03 07:18:47

  Do sumsumbor-da: Uber to firma międzynarodowa z kapitałem ponad 3 miliardów dolarów. Pracować w takiej firmie się opłaca.
 • chybiłtrafił, 2017-04-30 13:49:57

  Do sumsumbor-da: Mylisz się. Ubecy, już w większości, nie żyją. Popraw na "esbeków" i kolegów Bolka.
 • sumsumbor-da, 2017-04-27 10:42:00

  Uber to firma stworzona przez byłych "ubeków".