PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków wybrał firmę wywożącą odpady

  • PAP    15 czerwca 2013 - 14:26
Kraków wybrał firmę wywożącą odpady

Konsorcjum czterech firm wygrało przetarg na wywóz i zagospodarowanie odpadów w Krakowie. Ich oferta okazała się o ponad połowę niższa cenowo niż pierwotnie zakładano - poinformował w sobotę krakowski magistrat.
W skład konsorcjum wchodzą firmy: Van Gansewinkel, ASA, Sita i Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami - spółka wydzielona z zarządzającego gospodarką odpadów w Krakowie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.

"Jeśli nie będzie przeszkód formalnych, umowa ze zwycięzcą przetargu na wywóz i zagospodarowanie odpadów w Krakowie mogłaby zostać podpisana około 25 czerwca" - powiedziała rzeczniczka MPO Krystyna Paluchowska.

Czytaj też: SLD ponagla Trybunał ws. rozpoznawania skarg na ustawę śmieciową

Przetarg na wywóz i zagospodarowanie odpadów w Krakowie został rozpisany pod koniec kwietnia przez operatora krakowskiego systemu śmieciowego MPO Kraków.

Oferty złożyły cztery podmioty. Zdaniem warszawskiej kancelarii, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem przetargu, najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum czterech firm: Van Gansewinkel, ASA, Sita i Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o.

Grupa zaproponowała roczną stawkę za wywóz i zagospodarowanie śmieci w wysokości około 24 mln zł (28 mln zł mniej niż szacowano). Zwycięskie konsorcjum chce zająć się odpadami z wszystkich pięciu sektorów śmieciowych, na jakie radni podzielili Kraków. Pozostałe oferty dotyczyły wybranych sektorów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.