PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków wymieni 500 wiat przystankowych i nic za to nie zapłaci

  • JS    18 lipca 2017 - 21:36
Kraków wymieni 500 wiat przystankowych i nic za to nie zapłaci
Kraków wymienia wiaty przystankowe, które mają już ponad 15 lat Fot. ZIKiT

Kraków wymienia wiaty przystankowe, które mają już ponad 15 lat i są mocno wyeksploatowane. Do 2029 roku wymiana obejmie ponad 500 sztuk. W pierwszej kolejności wymieniane są najstarsze i najbardziej zniszczone obiekty.
Co ważne, wymiana jest dla miasta bezkosztowa. Wykonuje ją firma, która w zamian za dochód z reklam umieszczonych w gablotach reklamowych na przystankach wymieni 500 sztuk zadaszeń oraz przez cały okres trwania umowy, tj. 250 miesięcy, będzie dbała o ich utrzymanie i ewentualne naprawy.

Najwięcej wiat, bo blisko 200, wymienionych zostanie w ciągu pierwszych czterech lat – po 50 rocznie do 2018 roku. Koncesja obejmuje również odremontowanie i posadowienie wiat w nowych lokalizacjach, wybranych przez mieszkańców i ZIKiT, których w sumie będzie 125.

Warto zaznaczyć, że obecnie ZIKiT przygotowuje postępowanie w celu zawarcia drugiej koncesji na wymianę wiat nieobjętych poprzednią umową. Liczba wiat i inne szczegóły będą znane dopiero po wyłonieniu koncesjonariusza. Wymiana ma jednak odbyć się na takich warunkach jak obecna, czyli bez kosztów dla miasta i z obowiązkiem utrzymywania obiektów w zamian za reklamę w gablocie na przystankach.

W Krakowie już ponad 1100 na 1800 przystanków jest zadaszonych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.