PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków wzbogaci się o 75 nowoczesnych ekologicznych autobusów

  • MN    27 czerwca 2017 - 14:29
Kraków wzbogaci się o 75 nowoczesnych ekologicznych autobusów
Autobusy będą wyposażone m.in. w port USB do ładowania telefonów. (fot. pixabay)

Jeszcze w te wakacje poznamy producentów, którzy będą walczyć o dostawę nowoczesnych autobusów dla Krakowa.
• MPK w Krakowie ogłosiło dwa przetargi na zakup w formie leasingu finansowego łącznie 75 nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska autobusów.

• Zamówienia obejmują dostawę 38 autobusów przegubowych i 37 autobusów standardowych o długości 12 metrów.

• W przetargu nie będzie liczyła się tylko cena, ale także kryterium techniczne, które stanowi 40 proc. oceny. 

Wszystkie nowe autobusy będą niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, nowoczesny system informacji pasażerskiej złożony z głosowego zapowiadania przystanków i tablic elektronicznych, monitoring, automaty biletowe oraz porty USB do ładowania smartfonów.

Nowe autobusy będą nie tylko komfortowe dla pasażerów, ale także przyjazne dla środowiska. Wszystkie będą spełniać najwyższe europejskie normy Euro 6.

Czytaj też: Szczecin: miasto kupi 20 nowoczesnych autobusów

Co więcej, wśród 37 autobusów 12-metrowych będą pojazdy przystosowane do wyjazdów na dłuższe trasy poza granice miasta i zostaną wyposażone m.in. w tachograf samochodowy, bagażnik, apteczkę oraz w wysokie, miękkie fotele z zagłówkami, podłokietnikami i w pasy bezpieczeństwa dla pasażerów. Takich autobusów będzie siedem.

Kryterium wyboru nowych autobusów będzie nie tylko cena, ale także kryteria techniczne, które stanowią aż 40 proc. wyboru oferty. Po podpisaniu umowy producenci będą mieć siedem miesięcy na realizację i dostawę do Krakowa nowych pojazdów.

Czytaj też: Metro w Krakowie? Miasto sprawdzi, czy to się opłaci

Termin otwarcia ofert został wyznaczony na 1 sierpnia, wtedy też poznamy producentów walczących o dostawę autobusów dla Krakowa. Urząd miasta zapowiada, że nie jest to ostatnie zamówienie, które MPK ogłosi w tym roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.